blockchain Вести 17.07.2018

Размена на пораки гигант линија отвора размена крипто

Јапонски мобилен гигант ЛИНИЈА официјално започна со работењето на своите седиште во Сингапур размена cryptocurrency BITBOX со поддршка за 30 cryptocurrencies вклучувајќи Bitcoin & Litecoin.

размена на крипто-за-крипто ќе бидат достапни на глобално ниво за сите корисници - достапни во 15 јазици - со исклучоци на Јапонија и на САД, поради регулаторни пречки. Со новиот обид на линијата во просторот за cryptocurrency, Извршниот директор на Такеши Idezawa изјави: "Линија има изградено својата репутација на обезбедување на големи социјални искуство за нашите корисници, и сега ние имаме намера да се донесе дека know-how во светот на дигитални токени со нашите размена BITBOX ".


IBM тимови со Универзитетот Колумбија да започне blockchain истражувачки центар

Технолошкиот гигант IBM лансираше нов истражувачки центар преку партнерство со Универзитетот во Колумбија, во потег има за цел да ги зајакне blockchain иницијативи за развој на апликации и образование.

Центарот се наоѓа во Менхетен кампусот на Универзитетот Колумбија во Њујорк и волја, меѓу другото, инкубираат blockchain апликации преку комбинација на академски и техничка експертиза, на фирмата, вели. А посветен комитет составен од двата члена Колумбија факултет и IBM истражување на научниците ќе почне разгледување на предлози за blockchain “развој на наставните програми, деловни иницијативи и програми за истражување” подоцна оваа година.


прва банка поддржани размена светот крипто отвора во Јапонија

Првиот светски банкарски поддржани размена cryptocurrency сега е отворена за јавноста. наздаровје Holdings изјави дека службата сега е целосно отворен за корисниците на возраст од 20-70 кои живеат во Јапонија. размената, наречена VCTRADE, поддржува јен-базирани тргување парови за Bitcoin.

Денешната јавна лансирање доаѓа речиси две години откако наздаровје холдингс прв објави дека ќе изгради размена во октомври 2016, со платформа за добивање дозвола за работа од финансиски чувар на Јапонија, Агенцијата за финансиски услуги, крајот на минатата година. Фирмата соопшти дека се работи за да се подигне нивото на внатрешната безбедност да пред да започне.


Американските регулатори одобри Coinbase превземања овозможувајќи тој да се набројат токени безбедност

Coinbase, еден од најпопуларните платформи cryptocurrency, рече дека добил зелено светло од САД Watchdogs да се движи напред со триото на превземања кои ќе ви овозможи да стане еден од првите федерално регулиран места за тргување дигитални монети смета за хартии од вредност.

Coinbase веќе се набљудувани од страна на државните регулатори пред, но ова го одбележува својот прв федералните одобрување како да стигнат до нивната цел за да работи како федерално регулиран брокер-дилер. Ова им овозможува на Coinbase да работат како регистриран инвестициски советник, и да понуди алтернатива трговски систем, со тоа проширување на опсегот на услугите што може да понуди на клиентите, и средства што може да се листа на нејзината платформа.


На CFA испит е добивање на делот за криптографија следната година

Птицата е тешко финансиски аналитичар (CFA) испит е за да се добие дека многу потешко. наречена “најбруталните испит во светот на финансиите” од страна на Бизнис Insider, тест на три-дел опфаќа неколку различни области на финансиите - сите со тешки фокус на етика - е за да додадете теми на cryptocurrencies и blockchain како examinable материјал во август 2019.

Стивен Horan, генерален директор за општо образование и наставните програми за надзор на CFA Институтот CFA испити, рече дека за ова прашање: “Видовме областа на крипто напредува побрзо отколку во други области и ние, исто така, го видов како потрајни ... Ова не е само минлива мода.”


Кореја размена крипто Bithumb очи Јапонија и Тајланд за проширување

размена Bithumb Јужна Кореја најави дека ќе отвори нови канцеларии во Јапонија и Тајланд. Bithumb сега чека на одобрување од Јапонската агенција за финансиски услуги (FSA) и Тајландски Комисијата за хартии од (ДИК).

Bithumb објасни дека тоа го избра Тајланд, бидејќи е-трговија и перка-тек индустрија е исклучително активна во земјата. Bithumb може да започне со работа во Тајланд уште во октомври 2018. Bithumb е оптимист дека неговиот јапонски пријавата ќе биде прифатена и на новата канцеларија ќе отпочне со услуги во Јапонија во февруари 2019.


Пријави Kraken Дневен пазар за 16.07.2018

БТК
$6,659
↑ 4.61%
$77.5M
ЕТХ
$476.8
↑ 5.62%
$42M
BCH
$802.99
↑ 10,6%
$10.7M
XRP
$0.4734
↑ 5.89%
$4.96M
EOS
$8.09
↑ 9.62%
$4.29M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$3.92M
ETC
$17.38
↑ 4,01%
$2.66M
LTC
$83.26
↑ 6,06%
$1.79M
XMR
$132.49
↑ 6.47%
$1.39M
XLM
$0.2327
↑ 5,17%
$1.28M
ЦРТИЧКА
$244.0
↑ 4,80%
$1.28M
Зец
$186.8
↑ 6.33%
$925,450
REP
$30.43
↑ 5.77%
$406,039
Дуждовата
$0.0027
↑ 15,9%
$226,835
ICN
$0.659
↑ 14,7%
$176,299
GNO
$51.7
↑ 0.08%
$75,237

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$154M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 17.07.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *