blockchain Вести 16.06.2018

нова платформа Cryptocurrency е врз основа на ликвидност, безбедност и сигурност

ЦЕР има за цел да се подеси cryptocurrency размена

Крипто Exchange официјално е рангирана од страна на украински хакер во понеделникот, 18-ти-ти јуни. Услугата овозможува на корисниците пристап до различни метрики за клучните размената во рамките на екосистемот на cryptocurrency. News.Bitcoin.com е обезбеден пристап на бета верзија на платформата, која вклучува постигнувајќи табла за споредба споделување со ликвидноста и арбитража на око.

Иако не сите функции се активирани во бета верзија, на оперативни функции се чини дека работат добро и да се обезбеди корисни алатки за трговците во потрага по можности арбитража или се обидува да утврди границите исплата на различни платформи. Антон Камински, Бизнис директор за развој на Крипто Размена Чинови, news.Bitcoin.com рече дека целта е “да се развие софистициран инструмент за крипто-размена на ВТА за да заштедите време и напор за сите учесници на пазарот”.

ЦЕР е за размена Што ЦУК е за cryptocurrencies

Додека платформи како Coinmarketcap даваат конкретни податоци за размена, како што се тома 24-часовна и повеќето со кои се тргува парови, на CER е избран различен пристап. на веб-сајтот, кои ќе бидат слободни да започне на лансирање, подоцна ќе го лансира моделот за претплата, скенирање на книга на налози за секоја размена во реално време да се пресмета нејзината големина. во прилог, корисниците можат да се споредат цените за секоја паричка на до пет размена, Приказ на собрани количини за период до пет размена, и да се провери состојбата на платформи’ топла и ладна паричници.

Додека повеќето трговци, најверојатно, нема да се занимава со сајбер безбедноста рејтингот, постоењето на ваквите алатки може да ја стимулира размена да ги подобрат своите услуги, знаејќи дека нивните секоја акција се следи. Дмитриј Budorin, извршен директор of Hacken who created the platform, кажа: “Cryptocurrency exchanges are the backbone of the whole emerging crypto economy. ЦЕР will contribute to its healthier development. We hope that with ЦЕР, на размена ќе започне преземањето на нивните cybersecurity посериозно и одбиваат било лоши практики, а корисниците ќе добијат сеопфатни алатки за донесување паметна одлука ".


Пријави Kraken Дневен пазар за 15.06.2018

БТК
$6,530
↓ 2,37%
$67.4M
ЕТХ
$495.3
↓ 4.84%
$67.2M
EOS
$10.76
↓ 6.60%
$9.49M
XRP
$0.5414
↓ 4,48%
$6.04M
BCH
$864.93
↓ 3.89%
$4.07M
LTC
$97.77
↓ 4,68%
$2.81M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$2.18M
ETC
$13.89
↓ 2,94%
$1.79M
XMR
$131.39
↓ 0.45%
$1.68M
XLM
$0.2380
↓ 1,91%
$717,002
ЦРТИЧКА
$261.3
↓ 3.67%
$630,077
Зец
$197.3
↓ 1.92%
$446,104
REP
$33.46
↓ 4,86%
$373,095
ICN
$0.714
↓ 1.39%
$88,633
Дуждовата
$0.0029
↓ 4.03%
$57,442
GNO
$54.0
↓ 0,17%
$36,844

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$165M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 16.06.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *