blockchain Вести 14.09.2018

Хонг Конг златар воведува blockchain апликација за следење на дијаманти

Водечкиот Хонг Конг накит на мало, Мешана Таи Fook, соработува со gemological институт на Америка, истражување индустрија тело непрофитна, да се создаде апликација blockchain-базирани која ќе им овозможи на корисниците да го утврди потеклото и автентичноста на камења купи. Овој развој носи blockchain имплементација процеси поблиску до редовните поединци преку повеќе достапни кориснички интерфејс, на стан.

Воведување на познати авенија за редовни корисници пристап до таквите услуги сигурно претставува огромен чекор кон трајно решение. Оваа иницијатива со мешана Таи Fook ќе видите дијаманти продаден во својата, Mark-брендирани продавници "оценето" за клиенти, од страна на почитуваниот gemological институт на Америка. Да бидат во можност да се докаже потеклото и автентичноста на некој објект, секако, се воведува на индустријата на една ера на "свеж воздух", и правење на такви услуги лесно достапни преку запознаени кориснички интерфејси како еден стан е навистина монументален чекор за индустријата.


платформа за криптографија тргување желбата ко-основачот започна институционални брокерски

Војаџер, платформа cryptocurrency тргување создадени од првиот CTO желбата и поранешен извршен директор на Е * трговија, лансираше нова поделба брокерски специјално дизајниран за институционални инвеститори. Војаџер Институционални брокерски има за цел да овозможи "најдобар во класата решение за криптографија тргување" на големите фирми кои сакаат да тргуваат cryptocurrencies, EG. хеџ фондови, купи од страна на фирми, и креаторите на пазарот. Друштвото е закажана да започне пред крајот на годината.

"Проширувањето на нашата понуда и проширува нашата инфраструктура да се вклучат на институционалните заедница секогаш беше дел од нашиот долгорочен стратешки план,", Изјави Стивен Ерлих, Извршен директор на Војаџер и поранешен извршен директор на Е * трговија. ЦИО Глен Барбер рече: "Нашата цел е да се донесе на ниво на пристап, поврзување и иновации кои институционални инвеститори, особено, се бараат со цел ефикасно да учествуваат во крипто тргување.”


Пријави Kraken Дневен пазар за 13.09.2018

ЕТХ
$203.2
↑ 12,9%
$79.9M
БТК
$6,440
↑ 2,18%
$72.7M
EOS
$5.37
↑ 9.59%
$5.99M
XRP
$0.2770
↑ 3,96%
$4.32M
XMR
$111.36
↑ 9.64%
$3.09M
Ushdt
$1.00
↑ 0.04%
$2.69M
BCH
$457.50
↑ 7.36%
$2.25M
LTC
$53.77
↑ 4,71%
$1.63M
ETC
$10.89
↑ 3.52%
$1.43M
XLM
$0.2025
↑ 1,72%
$988,247
ЦРТИЧКА
$190.8
↑ 5.62%
$979,088
милиони
$10.26
↑ 19,7%
$892,432
Зец
$115.7
↑ 7,00%
$546,469
Дуждовата
$0.0064
↑ 0,03%
$454,726
REP
$14.02
↑ 5,10%
$364,186
GNO
$28.0
↑ 7,02%
$63,048

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$178M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 14.09.2018


 

Студената Паричник

 

One comment

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *