blockchain Вести 13.07.2018

OKCoin размена започна фиат на крипто тргување со САД

размена Cryptocurrency OKCoin започна филијала во пазарот нудат трговски услуги во САД помеѓу американски долари и неколку големи cryptocurrencies.

За новиот огранок, компанијата поднесе бизнис пари услуга (MSB) регистрација со финансиски криминал Извршување Мрежа на САД (FinCEN) во ноември 2017.

Сепак, OKCoin држави на своите веб-сајт кој трговски услуги на Fiat-за-крипто е моментално ограничен на инвеститори во Калифорнија.


Услугата Fujitsu ќе се утврди дали вашиот blockchain проектот е успешен – сите во само 5 дена

Креирање на трансакцијата за запис blockchain проекти е процес кој обично трае долго време. Сепак, Fujitsu лансираше нова платформа која им овозможува на компаниите да се види дали нивните планови дистрибуирани книга ќе испорача комерцијални бенефиции за само пет дена.

Опишан како “екстремно брз рамка blockchain производ за клиенти кои бараат или рафинирање проекти дигитални трансформација врз основа на дистрибуирани Леџер технологии,” платформата намалува времето и трошоците на двете нови развој и оптимизација на постоечките проекти blockchain.

Доказ за бизнис рамка започнува со консултации една недела, за време на која Fujitsu обезбедува доказ за бизнис операции, пред да се пресели на доказ за концепт.

Според Fujitsu, услугата е дизајниран за да се идентификуваат и да ги елиминираат најчестите бариери за успешен развој и имплементација blockchain пред тие да станат проблем. Фредерик Breuck, Раководител на blockchain иновации на Fujitsu, вели дека новиот протокол ќе им овозможи на компаниите да бидат повеќе авантуристички во нивната работа со blockchain.

“Blockchain и други DLTs имаат потенцијал да се трансформира бизнисот и целата индустрија, и, инспириран од интерес на нашите клиенти, ние направивме овој подготвено за-Go пакет не само да се вози корисници’ blockchain напори, но, исто така, ревидирање и подобрување на постоечките проекти, и очекуваме оваа проценка да имаат директно влијание врз целиот регион EMEA, со цел да се сместат blockchains потенцијал за употреба случаи бизнис, “Рече Breuck.

Fujitsu е една од најпознатите проактивен технологија компании во blockchain и дистрибуирани Леџер технологија.

Компанијата веќе има над 50 Blockchain патенти и е влијателен член на конзорциумот Hyperledger, проект со отворен код составен од над 100 компании кои работат заедно за да развијат заеднички стандарди за комерцијални blockchain екосистем.

Компанијата се надева дека и понатаму да ја консолидира својата улога во надградба Дистрибутер Леџер технологии со лансирањето на својот најнов претпријатие blockchain придонес.

Според Fujitsu, на “пет-дневна програма брза имплементација производ” започнува во 9900 евра, што е околу 11,600 долари.


Пријави Kraken Дневен пазар за 12.07.2018

БТК
$6,184
↓ 2,67%
$45M
ЕТХ
$427.1
↓ 2,11%
$27.3M
XRP
$0.4347
↓ 2,70%
$3.95M
EOS
$6.77
↓ 2,59%
$2.58M
BCH
$680.08
↓ 2.50%
$2.47M
ЦРТИЧКА
$210.6
↓ 2,31%
$2.36M
ETC
$16.03
↓ 1,17%
$1.35M
LTC
$75.68
↓ 1,75%
$1.24M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.07M
REP
$30.68
↓ 2,79%
$928,629
XMR
$120.05
↓ 1,94%
$802,348
XLM
$0.1837
↓ 1,69%
$326,574
Зец
$152.6
↓ 2,08%
$282,183
GNO
$40.9
↓ 2,85%
$33,579
ICN
$0.576
↓ 1,55%
$10,332
Дуждовата
$0.0023
↓ 5,30%
$9,745

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$89.7M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 13.07.2018

One comment

  1. You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something which I think I would never understand. It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *