blockchain Вести 13.06.2018

Binance планира да изгради канцеларија во Каналските Острови

По неодамна градење канцеларија во Малта, најголемата размена во светот од страна на обемот на тргување, Binance, одлучи да отвори уште една канцеларија, овој пат во Каналските Острови (островот Џерси, помеѓу Велика Британија и Франција), што му дава поголема флексибилност за работа во рамките на Велика Британија и европските пазари

"Стратегија за глобална експанзија… исто така, да се формира силна оперативни основа за нашата експанзија во останатиот дел од Европа ", рече извршниот директор на Жао Binance Changpeng.

Нацијата има поволни приватност и даночни услови за бизниси кои сакаат да креираат свои финансиски сметки таму. Binance ќе мора да плати 10% данок на своите приходи.


Coinbase започна крипто индекс фонд

Крипто Coinbase гигант објави дека индексот cryptocurrency фонд, првиот откриен во март, е сега се отворени за инвеститори во САД.

На компанијата се вели во блог пост дека тоа го видел "големо" интерес од инвеститори, а сега тоа е да дојдеме до оние кои сакаат да инвестира помеѓу $250,000 и $20 милиони. За сега, компанијата изјави, учество е ограничена на U.S. и оние кои се акредитирани инвеститори.

Фондот Coinbase Индексот дава изложеност инвеститори на сите средства кои котираат на размена, пондериран со пазарната капитализација.

Coinbase кажа дека тоа е работа да започне други средства кои се "достапни за сите инвеститори и ги опфаќаат поширок спектар на дигитални средства", така, ако не си акредитиран U.S. инвеститор, може да има можности за вас во зависност од она што следува.


Цуг тестови blockchain да одлучува за огномет и дигитални карти

Градот Цуг, домот на Швајцарската Cryptotal, повикува своите жители да експериментална blockchain гласање. Тие се очекува да се разменат мислења за различни прашања од локално значење, вклучувајќи ги и огномет за време на годишниот фестивал Бреговина и користење на дигитални поминува да позајмуваат книги и плаќаат такси за паркирање.


Пријави Kraken Дневен пазар за 12.06.2018

БТК
$6,579
↓ 2,94%
$70.6M
ЕТХ
$494.7
↓ 4,70%
$68.8M
ETC
$14.84
↑ 18,1%
$18.3M
XRP
$0.5531
↓ 4.54%
$10.7M
EOS
$10.03
↓ 10,5%
$9.97M
BCH
$872.32
↓ 5,71%
$8.83M
LTC
$100.89
↓ 3,60%
$3.04M
XMR
$124.38
↓ 6,87%
$2.04M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.39M
XLM
$0.2274
↓ 5.55%
$1.25M
Зец
$194.8
↓ 1,14%
$1.09M
ЦРТИЧКА
$264.4
↑ 1,47%
$915,156
REP
$31.03
↓ 5.14%
$322,208
ICN
$0.714
↓ 2.56%
$100,634
GNO
$54.7
↓ 5.54%
$79,274
Дуждовата
$0.0031
↓ 0,87%
$17,820

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$197M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 13.06.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *