blockchain Вести 12.09.2018

Huobi стекнува со дозвола јапонската размена крипто BitTrade

Huobi група е да се прошири своите трговски услуги на Јапонија преку непосреден договор за купување на локалните лиценциран размена cryptocurrency BitTrade. BitTrade во моментов е еден од 16 лиценцирани размена во Јапонија, а исто така е член на јапонската Виртуелна асоцијација Девизен.

главен финансиски офицер Huobi е, Крис Ли, коментира за стекнување: “Шпекулирањето на раководството на тимот BitTrade е и јапонски својата владата одобри лиценца, ова е само почеток, како ние со нетрпение да расте BitTrade во повеќето доминантен играч во јапонскиот пазар на cryptocurrency.”


Големи крипто компании форма DC лоби група

Голем број на blockchain средства, размена и стартап планираат да лобираат во Вашингтон, DC пратеници со новата асоцијација blockchain. Оваа нова организација ќе се фокусира на двете образование и законски измени, како дел од напорите за нормализирање на односите меѓу крипто стартап и пратениците, се залага за разумен регулатива. Coinbase, круг, Дигитални Валута група, Polychain Капитал и Протоколот Labs се меѓу основачите и членовите на здружението.

Една од првите вработени на асоцијацијата е поранешен помошник на Сенатот и Overstock.com blockchain лобист име Кристин Смит. Таа изјави пост дека таа ќе “водич” организацијата како што почнува, велејќи:, “Сум бил да потрошите многу време прави многу на основните работи во образованието во овој простор … Јас сум возбуден за да се фокусира исклучиво на овие прашања.”


Пријави Kraken Дневен пазар за 11.09.2018

БТК
$6,251
↓ 0,48%
$46.5M
ЕТХ
$181.5
↓ 6,73%
$41.6M
XRP
$0.2598
↓ 2,09%
$4.89M
BCH
$434.66
↓ 6,14%
$2.29M
XMR
$103.23
↓ 1,48%
$1.52M
EOS
$4.83
↓ 2,62%
$1.43M
LTC
$50.81
↓ 5.29%
$1.33M
Ushdt
$1.00
↑ 0,10%
$1.18M
ETC
$11.04
↓ 0.54%
$972,482
Дуждовата
$0.0062
↓ 3.91%
$969,130
ЦРТИЧКА
$183.9
↓ 8.60%
$768,886
XLM
$0.1937
↑ 3.31%
$582,336
Зец
$110.9
↓ 5,68%
$421,434
REP
$13.69
↓ 2,07%
$167,393
милиони
$9.97
↓ 9,03%
$95,447
ICN
$0.347
↓ 4.62%
$61,065

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$105M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 12.09.2018


Кривичниот зад $ 1,8 кражба cryptocurrency соочува 10 години

Правда надвладеа за жртва на заложништво и грабеж, како човекот зад $1.8 милиони кражба виртуелната валута се очекува да биде осуден на 10 години зад решетки. За среќа, жртвата на крајот избега од неговите киднапери. сторителот, Луис Меза, возраст 35, е, всушност, “пријатели” со жртвата и знаеше дека тој имал голема количина на Етер чуваат во неговиот паричник во својот дом. Меза, и 3 од неговите другари ограбиле жртва.

Криминалците се стави качулка врз главата на жртвата и ја држев за неколку часа. Тие го принуди да го предаде својот дом копчиња, како и неговите “крипто клучеви” (информации потребни за да се добие пристап до cryptocurrency паричник.) Криминалците потоа влегле во куќата на жртвата и го украле мемориски стик, кои се содржани крипто неговата. За жал за hoodlums, тие биле фатени на видео надзор на вршење на кривично дело. Жртвата успеал да избега и да се кандидира во најблиската самопослуга, каде што тој го нарекува 911. Менхетн Окружниот обвинител Сајрус Венс помладиот. кажа “Луис Меза оркестрирано 21-стап-до. Потоа истражувачите 21-от век го донесе брзо на правдата, обезбедување обележје пресуда во неразвиените областа на правото.” Луис Меза, исто така, му беше наредено да се откаже од ~ 100.000 $ во вредност од SALT Жетони & 84 Bitcoins (~ $ 500,000). На крајот, жртвата избегала безбедно и неговата cryptocurrency беше пронајдено.

JEFFREY FRANCIS · септември 6, 2018


 

Hashflare искуства


 

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *