blockchain Вести 11.07.2018

Крипто ПОС мало инвеститорот планира да се дистрибуираат 100k машини на глобално ниво, 2021

Зак Cheah, Главниот извршен директор на Pundi X, на крипто PoS (точка на продажба) машина производителот и развивач, рече дека секторот на глобалната cryptocurrency ќе бидат опремени со повеќе од 100,000 крипто ПОС машини од страна на 2021.

Cheah рече:

"Во следните три години, барем 100,000 крипто ПОС машини ќе бидат дистрибуирани. Во изминатите шест месеци, трговците се бара 25,000 крипто ПОС машини од Pundi X. "

Cheah изјави дека Јужна Кореја е една од клучните пазари Pundi X ќе се фокусира на во блиска иднина.

"Со оглед дека Јужна Кореја е одговорна за 35 отсто од глобалниот крипто занаети, побарувачката за прифаќање cryptocurrency од страна на трговците од локалните инвеститори ќе се зголеми брзо.”


Опера воведува мобилен прелистувач со вграден крипто паричник

Опера претстави првиот софтвер за интернет пребарувач, кој има вграден во паричникот cryptocurrency, што значи крипто паричник е директно интегрирана во прелистувачот.

Прелистувачот е моментално во приватна бета верзија, а компанијата е сега поканува нови корисници за да се приклучат.

Во првиот квартал на 2018, Опера за Андроид имаше 145 милиони просечната месечна корисници.

Ние сме за воведување Опера прелистувачот со Крипто Паричник. Сега можете да бркам со cryptocurrencies & комуницирате со веб Ethereum 3.0 Dapps од вашиот Андроид мобилен. Побара покана за членство во приватна бета верзија на: http://opr.as/Crypto

Opera introduces first browser with built-in Crypto Wallet | OPERA | BROWSER


Фондацијата Litecoin стекнува 9.9% на банка во партнерство плаќања

Фондацијата Litecoin, непрофитна дека го поддржува популарна cryptocurrency, има стекнато во близина 10 отсто од акциите во германска банка.

Договорот доаѓа како резултат на договорот со TokenPay, фирма за крипто-за-фиат плаќања.

TokenPay сега поминува сопственост на 9.9 проценти од капиталот во WEG Bank AG на Фондацијата Litecoin во замена за техничка помош на последниот во унапредување на плановите на Банката да ги cryptocurrency исплата решенија на клиенти и работа со TokenPay на нејзините различни blockchain проекти.


Кореја асоцијација blockchain објавува размена исполнат нивните барања

На KBA објави резултатите од нивните регулаторни преглед на Кореја размена. Тие откриле дека сите размени под ревизија исполнет барем минималните барања (мерки за заштита на корисникот, брзо трансакции, $2М одржа, редовните финансиски ревизии објавени итн) самонаметнат прописи.

Рецензирани размена вклучени Кореја Дигитални Размена (Dexco), NeoFrame, UPbit, Bithumb, Gopax, OKCoin Кореја, перо, CoinOne, проблемот е, монета Plug (CPDAX), засрамување, и Huobi Кореја.


Пријави Kraken Дневен пазар за 10.07.2018

БТК
$6,380
↓ 4,76%
$66M
ЕТХ
$439.5
↓ 7,66%
$52.9M
XRP
$0.4484
↓ 5,67%
$5.2M
EOS
$7.30
↓ 10,1%
$5.12M
BCH
$696.45
↓ 6.15%
$4.64M
ETC
$16.70
↓ 9.44%
$4.24M
LTC
$77.14
↓ 5,09%
$1.81M
XMR
$124.25
↓ 9.39%
$1.46M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$857,267
XLM
$0.1942
↓ 7,14%
$780,481
ЦРТИЧКА
$222.0
↓ 4.59%
$526,314
REP
$31.45
↓ 10,3%
$496,575
Зец
$161.0
↓ 4.84%
$352,221
GNO
$45.4
↓ 7.71%
$69,911
ICN
$0.615
↓ 8,36%
$38,135
милиони
$23.60
↓ 14,1%
$29,611

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$145M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 11.07.2018

One comment

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *