blockchain Вести 11.06.2018

2 голем автобус компании во Бразил сега се прифати Bitcoin

Две Бразилецот автобуски компании, Сообраќај Гарсија и Јужна Бразил, кои се дел од групата GSB само што стана првиот превоз на патници компании во Бразил да го прифати cryptocurrency како начин на исплата.

Групата првично одлучи да се користи само Bitcoin, но планира да го додадете Litecoin до јули.

"Многу економски и трговски операции се мигрира кон дигиталниот свет, и делот на патен превоз на патници не се разликува ", вели GSB Група потпретседател Estefano Бојко Јуниор.

Овие транспортни компании нудат патувања меѓу градовите, како и приватни патувања за училиштата, клубови, компании и екскурзии.

новиот начин на исплата е достапна преку веб страницата на автобуски компании, преку онлајн резервација само, и на билетот ќе биде испратена на e-mail на клиентите, како потврда за плаќање.


500 000 луѓе во Швајцарија гласаа за Bitcoin како финансиски систем

Кампања за радикално се префрлат финансиската индустрија на Швајцарија во нешто слично економски систем Bitcoin изгуби спектакуларно вчера - успеа да го победи речиси 500,000 гласови, околу 25% од анкетираните.

Контроверзниот план - познат како пари иницијатива Севишниот - би го виделе комерцијалните банки забрането создавање на електронски пари, кога тие даваат надвор од нивните депозити.

“Cryptocurrency и blockchain изгледа како, каде што се движиме. Тоа би можело да се користи во рамките на системот бевме предлагање,” изјави Ема Dawnay, член на Управниот одбор на Момо, групата која предложи пари иницијатива Суверениот.


Дигитални Валута Оди Меинстрим со DasCoin

blockchain cryptocurrency DasCoin has released a short film detailing the inspiration for the project from the viewpoint of Michael Mathias, founder and извршен директор of DasCoin. This is the first in a planned series of films that will explore the DasCoin blockchain ecosystem and the people who created it.


Пријави Kraken Дневен пазар за 10.06.2018

БТК
$6,803
↓ 10,8%
$106M
ЕТХ
$534.3
↓ 10,9%
$68.7M
EOS
$11.76
↓ 18.8%
$15.9M
XRP
$0.5864
↓ 11,8%
$14.2M
BCH
$958.58
↓ 13,5%
$11.5M
LTC
$106.86
↓ 10,5%
$5.64M
ETC
$13.26
↓ 12,7%
$2.46M
XMR
$135.34
↓ 13,3%
$2.42M
XLM
$0.2498
↓ 11,7%
$2.01M
ЦРТИЧКА
$273.8
↓ 9.16%
$1.17M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.1M
Зец
$206.3
↓ 11,1%
$932,080
REP
$33.13
↓ 12,2%
$403,892
ICN
$0.759
↓ 15,1%
$244,426
GNO
$61.2
↓ 10,6%
$100,445
милиони
$38.29
↓ 11,5%
$73,739

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$233M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 11.06.2018

4 comments

  1. I’m really impressed together with your writing talents and also with the format in your blog. Is this a paid topic or did you customize it yourself? Either way keep up the nice high quality writing, it’s rare to look a great blog like this one these days.

  2. Your style is so unique in comparison to other people I’ve read stuff from.
    Thank you for posting when you’ve got the opportunity, Guess I’ll just bookmark this blog.

  3. Asking questions are actually fastidious thing if you are not understanding something completely, but this piece of writing presents pleasant understanding yet.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *