blockchain Вести 10.09.2018

Сингапур крипто размена KuCoin проширува со 3M $ инвестиции во Bitcoin Австралија

Со седиште во Сингапур размена cryptocurrency KuCoin го одбележа своето набег во Австралија со $3 милиони инвестиции во на домашниот девизен Bitcoin, овозможувајќи им на операторот Азија размена влезат на пазарот Ауси со значително се фокусира на high-end, напредни инвеститори.

Bitcoin главен извршен директор на Австралија Руперт Хакет тврди агресивна експанзија на компанијата ќе има за цел 30 земји пред крајот на 2020. "Сакам да се потврди дека ова е вистина,", Изјави извршниот директор KuCoin Мајкл Ган на инвестиции на компанијата. "Ова не е само голема стратешка одлука, но ќе биде одличен долготрајни партнерство за нас да им помогне на Cryptocurrency расте на глобално ниво."


Citigroup е најновата банка да понуди решение за криптографија притвор

Ситигруп создаде она што таа го нарече Потврда Дигитални Асет или DAR, смета дека се на најдиректен начин да се инвестира во cryptocurrencies без сопственик нив, во согласност со луѓе со познавање на проектот. На DAR работи многу како Американец Потврда за странска хартија, кој американските инвеститори ја дава можноста да инвестираат во странски акции, кои не се тргува на САД размена.

Структурата cryptocurrencies ќе се одржи во рамките на постојните регулаторни режими и даде голем Вол Стрит инвеститори помалку ризично начин на инвестирање во класата на средството.


SЕК го одлага Bitcoin размена со кои се тргува безбедност

А високо наметнат инвестиции инструмент кој бара да се жали на американската јавност пазари инвеститори во потрага по изложеност cryptocurrency има само гледа назадување. САД за хартии од вредност Комисијата издаде наредба сакаат да го суспендира тргувањето на Bitcoin Тракер Еден Етер Тракер Еден размената-тргуваат белешки, издадена од XBT провајдер АБ, шведски базирани на подружница на U.K. фирма CoinShares Holdings.

Во официјалниот ред, наведе ДИК на “збунетост меѓу учесниците на пазарот” со седиште во САД во врска со природата на финансиските инструменти како причина за овој потег. Суспензијата е во сила од денес, и ќе трае до 20-ти септември.


Пријави Kraken Дневен пазар за 09.09.2018

ЕТХ
$201.4
↑ 0,76%
$47.7M
БТК
$6,382
↑ 3,10%
$40.1M
XRP
$0.2842
↑ 3,25%
$3.79M
EOS
$5.12
↑ 8,70%
$2.45M
BCH
$488.08
↑ 3.38%
$2.03M
XMR
$107.99
↑ 4,30%
$2M
ETC
$11.47
↑ 5,23%
$1.86M
ЦРТИЧКА
$196.4
↑ 3.12%
$1.01M
Ushdt
$1.00
↑ 0,15%
$951,208
LTC
$56.09
↑ 6.33%
$884,627
Дуждовата
$0.0058
↑ 3,25%
$453,941
XLM
$0.1962
↑ 0,46%
$420,860
Зец
$122.5
↑ 1,09%
$351,274
REP
$15.14
↑ 4,78%
$189,825
GNO
$30.3
↓ 0,36%
$170,125
милиони
$11.59
↑ 7.41%
$105,399

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$105M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 10.09.2018


Bitcoin картички

 

2 коментари

  1. Hello there, simply turned into alert to your blog thru Google, and found that it is really informative. I’m going to watch out for brussels. I will be grateful when you continue this in future.

    Many folks will probably be benefited from your writing.

    Cheers!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *