blockchain Вести 10.06.2018

Крипто прописи објавени во Тајланд

Тајландски хартии од вредност Комисијата објави детали за cryptocurrency прописите на земјата. Мерките беа одобрени во јуни 7-ми состанок на регулаторот, и се очекува да стапи на сила подоцна овој месец.

Според ДИК заменик-генералниот секретар Tipsuda Thavaramara, ДИК ќе им овозможи на Bitcoin и Litecoin да се тргува како трговско пар, меѓу другите.

"Некои од главните критериуми кои се користат од страна на ДИК за да се процени cryptocurrency тргување пара" се "консензус кредибилитет и cryptocurrency ликвидност."


Топ Стоматолошка пракса во Силиконската Долина Почнува Прифаќањето Dentacoin, Стоматолошката Cryptocurrency

Блесок Стоматолошка - топ стоматолошка пракса во Силиконската Долина, со седиште во Fremont, Калифорнија - започна да ги спроведува Dentacoin, дигитален монета на стоматологија, како средство за плаќање.

Блесок Стоматолошка лидер д-р. Swapna Raveendranath Се одликуваше со неодамнешната награда за најдобар стоматолог во регионот, по "Најдобро од избор Fremont Читач" конкуренцијата во 2016. Со нејзината нова иницијатива за спроведување cryptocurrencies во нејзината практика, д-р. Raveendranath има за цел да го продолжат своето патување да "се грижи за секој пациент во заедницата" и да им обезбеди со врвен квалитет, достапни и пристапни стоматолошка заштита. Клиниката е во потрага напред кон проширување на своето партнерство со Dentacoin и користат својот полн потенцијал.

д-р. Swapna не завршуваат тука иако, како што таа е исто така вклучен во филантропијата, со Програмата за Наука награда, се нејзиниот најголем неодамнешната иницијатива. Таа нуди бесплатни-на-наплаќаат живот стоматолошка заштита за студенти, excelling академски, но не може да се пријавите за стоматолошки осигурување, поради финансиски причини.

Популарноста на дигитални валути доведе голем број услуги стоматолошка заштита да се донесе овој нов начин на плаќање. Стоматолошки ординации кои имаат усвоено исплати cryptocurrency пријавиле примање повици од целиот САД. Со ова на ум и технолошки такт толпата на долината, Блесок Стоматолошка лесно би можел да стане примарна локација за стоматолошки третман кој caters специјално за оваа одредена публика.

Блесок Стоматолошка приклучи на Dentacoin мрежа, заедно со дваесет и две други стоматолошка пракса во целиот свет, се наоѓа во САД, Австралија, Велика Британија, Италија, Холандија, Унгарија, Бугарија, Србија, Малезија, тајван, Пакистан, Фиџи, Индија.


Пријави Kraken Дневен пазар за 09.06.2018

БТК
$7,627
↓ 0,14%
$18.2M
ЕТХ
$599.4
↑ 0,47%
$17.1M
EOS
$14.48
↑ 2,70%
$6.75M
BCH
$1,107.69
↓ 0,74%
$2.92M
XRP
$0.6650
↓ 2.00%
$2.54M
LTC
$119.36
↓ 0.53%
$1.24M
ЦРТИЧКА
$301.4
↓ 3,65%
$916,714
ETC
$15.18
↓ 1,81%
$814,500
XLM
$0.2830
↓ 2.76%
$734,973
XMR
$156.04
↓ 2,30%
$723,076
Зец
$232.1
↓ 1,64%
$242,153
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$197,698
REP
$37.71
↓ 1.85%
$165,597
ICN
$0.893
↑ 1,38%
$51,366
милиони
$43.26
↑ 1,86%
$22,200
GNO
$68.4
↓ 2,09%
$19,535

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$52.6M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 10.06.2018

2 comments

  1. I just could not depart your site before suggesting that I extremely enjoyed the standard information a person provide for your visitors. Is going to be back often to check up on new posts

  2. As I site possessor I believe the content material here is rattling fantastic, appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Good Luck.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *