blockchain Вести 09.06.2018

Кореја власти да најде незаконски активности во Bithumb истрага

Истрагата за најголемата размена во Јужна Кореја, Bithumb од страна на повеќе органи Јужна Кореја открива дека не постои грев во име на компанијата, и покрај голем законот за данок.

Bithumb сега има законот за данок на 30 милијарди победи да се плати, која изнесува приближно $28 милиони.

А законот за данок толку голема не е многу изненадувачки, како платформа обвиненија просек надоместоци на 0.3% на околу $250 милиони во трансакции на ден.

Ако Bithumb обвиненија ова многу за занаети, тоа би значело дека компанијата го прави неверојатни бројка од околу $750,000 дневно, што изнесува скоро $274 милиони евра годишно.

Тагови: Bitcoin, Вести

Онтологијата месечините Екосистем Accelerator - онтологија Олимп Accelerator ПОА

онтологија, a new high-performance public multi-chain project and a distributed trust collaboration platform, објави Онтологијата Олимп Accelerator (ПОА).

Програмата ги поканува технологија и производи на експерти низ полињата за соработка во претприемништвото и изградба на нови деловни дистрибуирани апликации базирани на следната генерација на инфраструктурата во народните синџир онтологија за изградба на софтвер со отворен код, слободоумни, соработка и дистрибуирани доверба екосистем.

Програмата на онтологијата Олимп Accelerator ќе обезбеди комплетна техничка, маркетинг, финансирање, талент, и поддршка правно усогласување. Фондацијата онтологија ќе инвестира околу 1.5 милијарди долари worth of tokens, од кои сите ќе бидат искористени за поддршка на идниот развој на постоечките стартап и тимови избрани.


Норвешкиот главен извршен директор на воздухот да започне крипто размена

Милијардер Норвешка Клима извршен директор Bjørn Kjos е подигнувањето на размена cryptocurrency име Норвешка Забрани Размена, и на поврзани со белешка Норвешка Има сега прифаќа cryptocurrency што се плаќање.

претходно, компанијата NBX Размена, го воскресна $250,000 во круг прибирање финансиски средства.

Главниот извршен директор отиде за да се каже "Ние сме во потрага на работи кои се лесно да скала… има cryptocurrency како опција за плаќање во авиокомпанијата, Гледаме дека постои потреба за сериозен пазар каде може да се купи и продаде cryptocurrencies ".

NBX има амбициозни планови со цел на конкурентски размена како и GDAX Kraken


Пријави Kraken Дневен пазар за 08.06.2018

БТК
$7,638
↓ 0,49%
$35.8M
ЕТХ
$596.6
↓ 0,93%
$27.1M
EOS
$14.10
↓ 1.19%
$7.99M
XRP
$0.6786
↑ 0,23%
$5.95M
BCH
$1,115.98
↓ 1,81%
$5.23M
LTC
$119.99
↓ 0.91%
$1.56M
XMR
$159.72
↓ 3,75%
$1.5M
ETC
$15.46
↑ 1,38%
$1.24M
XLM
$0.2910
↓ 2,05%
$954,778
ЦРТИЧКА
$312.8
↓ 0,47%
$575,316
Зец
$236.0
↓ 1,32%
$309,422
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$248,276
REP
$38.42
↓ 2,21%
$152,616
милиони
$42.47
↑ 7.49%
$77,671
ICN
$0.881
↓ 3.69%
$51,131
GNO
$69.9
↓ 1,76%
$24,895

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$88.8M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 09.06.2018

One comment

  1. Hi there! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.
    Your blog provided us useful information to work on. You have done a extraordinary job!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *