blockchain Вести 08.06.2018

Mastercard патент ќе стави кредитни картички на јавна blockchain

Плаќања гигант Mastercard е истражување на употребата на јавна blockchain безбедно да се провери на кредитна картичка во точка на продажба.

Според пријавата на патент поднесена со U.S. Патенти и трговски марки, Мастеркард има излезе со пренос и пронаоѓање процеси со цел да се потврди на корисниците’ плаќање ингеренциите во текот на “јавно достапни blockchain.”

Документот продолжува да се објасни како евиденција за исплата се шифрирани / декриптира и зачувани на blockchain.


Runs.com - blockchain e-commerce платформа за сигурен куратор Искуства претстави presale

Runs.com, an upcoming platform and a blockchain-based eCommerce platform headquartered in Singapore with offices in New York and Bangalore announced their presale. На presale ќе дојде со атрактивни 30% Бонус како понуда почетокот на птица. Runs recently closed a seed funding of $1M backed by- Панамакс Капитал, ѕверот Капитал, и Колумбија Ангели.

Runs.com кој беше инкубираат на иновации и претприемништво програма на Универзитетот Колумбија ќе ги користат овие средства да ги развие своите blockchain рамка која носи транспарентност и доверба за да се Е-трговија. It plans to achieve this by building a decentralized platform where the decision-making power lies with the user rather than the platform.

Runs.com is led by Giri Devanur who is an EY Entrepreneur of the year award winner in 2017 and an Alumnus of Columbia University. Giri was the извршен директор на AMERI100, a company that made its journey to NASDAQ in just four years. Giri Devanur is joined by Dr. Artit Wangperawong who holds a Ph.D. од Универзитетот Стенфорд.

Runs.com have launched their Token Generation Event (TGE) through 2 phases – presale and crowd sale. There will be a total of 75,000,000 tokens available for contributors.

Поддржувачите и фановите може да се логирате со излез
www.runs.com to take advantage of the early bird offer which is on a first come first served basis and for a limited period only.

Во изјавата по повод Гири Devanur: Co-founder & извршен директор – Runs.com adds:

“There is a massive shift away from traditional e-commerce to experiences driven community commerce. Ниту една друга компанија успеа да го фати искуства и да ги помошник на парохијске свештеник во минатото. Со Runs.com ние сме во потрага да се потпора на возбудлив технологија blockchain да им овозможи на луѓето да ги споделат своите незаборавни моменти во заедницата. првично, ние ќе се фокусира на крикет, Кино и кафе ентузијасти од целиот свет. "

д-р. Artit Wangperawong Ко-основач и главен службеник за технологија на Runs.com и Стенфорд економист изјави:

“Blockchain technology is uniquely poised to disrupt a swathe of industries. на Runs.com, we’re developing the platform along with our signature XKUЕ да се одговори на потребите на светот трговија и за реализација на најдобрите искуства на луѓето на еден децентрализиран платформа. Ние сме посветени на привлекување талентирани поединци за да се придружите на нашиот тим да се направи Runs.com платформа на премиерот трговија во светот. "

Runs.com will be disrupting traditional e-commerce platforms which use SKUОК како основен начин да се идентификуваат единици. Moving away from the conventional SKUОК, Runs.com has patented a new method of identification and tracking called XKU – ‘Experience Keeping Unit’. Runs.com XKU’s will cover the 3-S parameters – Story, извор, и одржливост.


Пријави Kraken Дневен пазар за 07.06.2018

БТК
$7,675
↑ 1,95%
$46.2M
ЕТХ
$602.2
↑ 1,25%
$34.9M
EOS
$14.27
↑ 6.02%
$7.41M
XRP
$0.6770
↑ 2.22%
$5.26M
BCH
$1,136.57
↑ 2,19%
$5.24M
LTC
$121.09
↑ 1,74%
$2.17M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.59M
XMR
$165.95
↑ 1,86%
$1.15M
XLM
$0.2971
↑ 2.74%
$726,698
Зец
$239.2
↑ 3.74%
$660,340
ETC
$15.25
↑ 1.73%
$554,835
REP
$39.29
↑ 5,08%
$500,636
ЦРТИЧКА
$314.3
↑ 2.10%
$276,801
ICN
$0.915
↓ 0,50%
$71,124
Дуждовата
$0.0037
↑ 2.24%
$28,298
милиони
$39.51
↑ 1.49%
$28,026

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$107M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 08.06.2018

One comment

  1. You can definitely see your skills in the work you write.

    The world hopes for even more passionate writers
    like you who aren’t afraid to say how they believe.

    All the time go after your heart.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *