blockchain Вести 08.05.2018

Њујоршката берза може да започне Bitcoin платформа за тргување

Матичната компанија на Њујоршката берза се работи на платформа за онлајн трговија, кој ќе им овозможи на големите инвеститори да купат и држете Bitcoin, во согласност со пораки и документи се гледа од страна на Њујорк Тајмс и четири лица информираше за напорите кој побара да остане анонимен, бидејќи плановите се уште е доверлив.


Oracle да започне blockchain-како-сервис платформа за овој месец

Софтверски гигант Oracle е сите во собата да јавно ја лансира својата платформа blockchain-како-сервис овој месец. Френк Xiong, група заменик-претседател на blockchain облак услуги Оракл, рече на откривањето дека фирмата има за цел да се привлечат и двете големи и мали фирми, со цените врз основа на трансакција волумен.


Судот во Москва правила cryptocurrency е вклучена во стечајната маса

Судот во Москва ја отфрли можноста да се вклучат cryptocurrency паричници, како дел од имотот на стечајниот должник, признавање на клучеви и средства паричникот како имот. Прашањето беше дали идентификација на сопственикот на паричникот на крипто клучеви и беше можно или не. Судот пресуди идентификација е можно и дека клучевите мора да се откаже, како дел од имотот на должникот.


 

5 comments

  1. I’m not ѕure wheгe you’re getting your info, but good topic.
    I needs to spend some time learning much more or underѕtanding more.

    Thanks for fantastic info I ᴡas looking for thіs info for
    my mission.

  2. I’m impressed, I have to admit. Genuinely rarely should i encounter a weblog that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you may have hit the nail about the head. Your idea is outstanding; the problem is an element that insufficient persons are speaking intelligently about. I am delighted we came across this during my look for something with this.

  3. I’m impressed, I have to admit. Genuinely rarely should i encounter a weblog that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you may have hit the nail about the head. Your idea is outstanding, the problem is an element that insufficient persons are speaking intelligently about. I am delighted we came across this during my look for something with this.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *