blockchain Вести 07.06.2018

Фиделити може да започне крипто размена

Фиделити инвестиции, фирма која го надгледува $2.5 трилиони долари во управувањето со средствата, е заговор на buildout на производи кои ќе им помогнам на пазарот за Bitcoin на следното ниво.

дополнително, Фиделити е ангажирање за изградба на дигитална размена на средства, во согласност со внатрешна реклама работа. Фирмата е во потрага по систем инженер DevOps “да им помогне на инженер, создаде, и распоредување на размена Дигитални Асет до двете јавни и приватни облак.”

Фирмата, исто така работат на притвор решенија за криптографија, според друга работа реклама.

Ако Фиделити успешно лансира овие производи, тоа ќе претставува еден од најголемите потези од страна на фирма на Вол Стрит на пазарот за дигитални средства.

Вреди да се напомене, Извршен директор Фиделити, Авигеја Џонсон, е приврзаник на Bitcoin.

Ако Фиделити не започне жртва размена крипто, тоа веројатно ќе биде меѓу најголемите потези од страна на една голема фирма на Вол Стрит во зародиш крипто пазарот, која изнесува околу $350 милијарди.


Тајланд испитувања cryptocurrency централна банка

Банка на Тајланд гувернер Veerathai Santiprabhob наведено во неодамнешниот говор дека развојот на големо централната банка дигитални валута е моментално во гасоводот, како дел од пошироките напори на земјата во trialing blockchain технологијата во различни сектори.

Проектот, име Inthanon, споделување на името на највисоката планина на Тајланд, има за цел да создаде свој blockchain врз cryptocurrency на банката да се направи меѓубанкарски трансакции и побрзи и поевтини.

Тој рече дека во говорот:

“Овие напори треба да го отвори патот за побрзо и поевтино трансакција и валидација поради помалку посредување Потребни однос на тековните системи.”


Северна Верувај поднесе патент за чување на записникот од состанокот на blockchain

Финансиски услуги фирма Северна Верувај доби патент за подршка на евиденција на средби со користење blockchain тек.

Методот користи серија на паметни договори за снимање на податоци во врска со средбата, вклучувајќи и записи од тоа кој присуствува (кои потекнуваат од уреди што може да носи), кога на состанокот се одржа и каде.

Северна Верувај hones за многу специфична употреба случај, датумите на настани, и зборува на фирмата поширокиот тренд за собирање на оперативни податоци преку дистрибуирани систем.


Coinbase прави напредок да стане регулиран хартии од вредност фирма

размена Cryptocurrency Coinbase во средата објави дека тоа е правење чекори кон својата цел да работат федерално регулиран брокер-дилер.

Главен оперативен директор и претседател Asiff Hirji напиша во блог пост компанијата дека фирмата е во процес на стекнување на дозвола за брокер-дилер. Компанијата има намера да побара одобрение од U.S. Комисијата за хартии од (ДИК) и Регулаторната управа за финансиската индустрија (FINRA) да им понуди на blockchain со седиште во хартии од вредност.


Пријави Kraken Дневен пазар за 06.06.2018

БТК
$7,529
↓ 1,23%
$49.9M
ЕТХ
$594.8
↓ 2,06%
$41.8M
BCH
$1,112.21
↓ 3,16%
$7.01M
XRP
$0.6623
↓ 1,62%
$6.45M
EOS
$13.46
↓ 4,06%
$5.83M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.91M
LTC
$119.02
↓ 1,69%
$1.9M
XMR
$162.92
↓ 2,31%
$1.02M
ETC
$14.99
↓ 2.41%
$634,287
XLM
$0.2892
↓ 2.43%
$477,691
Зец
$230.5
↓ 2,64%
$428,759
ЦРТИЧКА
$307.9
↓ 3.64%
$349,513
REP
$37.39
↓ 3,73%
$301,620
GNO
$71.3
↓ 1.11%
$52,988
Дуждовата
$0.0036
↑ 0,81%
$42,799
ICN
$0.919
↓ 3.31%
$37,773

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$118M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 07.06.2018

One comment

  1. Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve truly enjoyed surfing around your weblog posts. In any case I’ll be subscribing in your feed and I’m hoping you write once more soon!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *