blockchain Вести 06.10.2018

нова стартување VOIP Pioneer е плаќаат корисниците камата на милиони во криптографија

целзиусови, стартување cryptocurrency кредитирање, плаќа илјадници корисници интерес за депонирање Bitcoin и Етер со својот паричник стан. Целзиусови тврди дека доби повеќе од 10,000 корисници од мека лансирањето на својот мобилен стан на 29 јуни, со просечна депозит на 0.5 Bitcoin или 5.5 етер заработуваат и до 6.7% на годишна основа. Интересот доаѓа од Целзиусови приход прави кредитирање фиат и крипто, поголемиот дел од вториот за хеџ фондови, кои сакаат да се кратки, или се обложи против, монетите.

“Кога ќе се направи приход од камата ќе плаќаат еден дел од тоа назад кон луѓето кои ни го даде БТК,” рече Целзиусови извршен директор Алекс Mashinsky, кој е познат како пионер на глас преку интернет протокол (VOIP). Целзиусови бара гаранција за сите кредити и работи повеќе како банка од P2P платформа. Стартувањето, исто така, може да се пофали достоинственици во заедницата: Телеком ветеран Mashinsky & криптограф Скот Stornetta, кој беше цитиран повеќе пати во оригиналниот бела хартија Bitcoin, како советник. “Не сум направил исклучок, првиот исклучок, за Целзиусови, бидејќи мислам дека нивниот успех ќе биде победа за целата заедница blockchain” Stornetta рече. Говорејќи за тоа како Целзиусови нуди услуги слични на традиционалните банкарски, тој заклучил: “Мора да се земе вашиот идеализам и неколку со ореви и завртки за изградба на огромна, крајниот корисник вредност исказот.”


ДИК побара дополнителни коментари за одбиени Bitcoin ETFs

Американската комисија за хартии од вредност се прашува за коментари на 9 различни Bitcoin размена со кои се тргува фонд (ЕТФ) предлози промена на правилата кои се во моментов се разгледува откако првично се отфрли. ДИК претходно ги отфрли предлозите додека истакнувајќи прашања со основните Bitcoin фјучерси пазари и ризикот дека вистинските место Bitcoin пазарот е во опасност од манипулација.

Во нови поднесоци објавено во четвртокот, ДИК побара за јавен коментар на сите девет предлози, назначување на 26-ти октомври како датум за нови коментари дека општата јавност сака да се направи. “Тоа е дополнително нареди одобрува редоследот на предложените промени правило ќе останат во сила во очекување на преглед на Комисијата… до октомври 26, 2018, ниту една партија или друго лице може да поднесе изјава за поддршка на, или во опозиција на предлозите на ЕТФ правило” напиша помошник секретар Едуардо Aleman. ДИК е, исто така, посебно со оглед на Bitcoin ЕТФ предложен од крипто стартување SolidX и управување со парите фирма VanEck.


Пријави Kraken Дневен пазар за 05.10.2018

БТК
$6,543
↑ 0,06%
$21.5M
ЕТХ
$222.5
↑ 0,01%
$12.4M
XRP
$0.5103
↓ 3.91%
$6.24M
BCH
$510.78
↓ 0.86%
$1.48M
EOS
$5.70
↓ 1,04%
$1.26M
Зец
$126.8
↑ 1.90%
$1.09M
Ushdt
$.99
↓ 0.09%
$991,437
LTC
$57.66
↓ 1,06%
$801,522
XMR
$113.23
↓ 0,82%
$415,008
ETC
$10.95
↓ 0,99%
$369,247
XLM
$0.2434
↓ 0,15%
$255,492
ЦРТИЧКА
$179.8
↓ 0,35%
$151,433
REP
$12.94
↓ 0,84%
$53,938
GNO
$22.2
↑ 0,45%
$48,128
Дуждовата
$0.0056
↓ 1,29%
$29,635
ICN
$0.386
↓ 1,03%
$19,256

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$47.2M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 06.10.2018


 

7 Најдобрите Обуки blockchain развој, Курсеви и сертификати

 

 

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *