blockchain Вести 06.09.2018

Coinbase истражува Bitcoin ЕТФ со помош на Blackrock

Coinbase е во потрага да се создаде размена со кои се тргува производ врзани за криптографија, според луѓето запознаени со материјата, како начин да им овозможи на инвеститорите на мало за да се добие пристап до испарливи пазар. Во последните неколку недели на фирмата одржа разговори со членовите на работната група blockchain Блекрок е да се сместат во стручноста на фирмата со лансирање на размената-тргуваат производи.

Coinbase најави индекс фонд, 6 месеци наназад, на cryptocurrencies во насока на акредитирани инвеститори. на ЕТФ, сепак, е насочена кон повеќе мејнстрим инвеститори. Ако Coinbase беа да се развие крипто ЕТФ, тоа ќе се приклучат на голем број на други фирми, исто така, бара да се започне сопствен, вклучувајќи ривал Близнаци, Типот Асет Менаџмент, и VanEck.


Кинески град blockchain користи за следење на движењето на осудените лица за помилување

Осудениците на помилување во јужниот кинески град Zhongshan сега може да се најдат самите се следи во текот на blockchain мрежа. Министерството за правда на Zhongshan вели дека започна систем blockchain-базирани да ги следи движењата на поранешни затвореници да се подобри квалитетот на т.н. “корекција на заедницата.”

Parolees се бара да се провери и да ги завршат дневните обврски со што се обезбедува up-to-date податоци за движењата секој осуденото лице, така што корекција на заедницата персонал и соодветни за спроведување на законот кој се дава пристап до мрежата се во можност да се знае каде се наоfа на осуденото лице во секое време, и на тој начин може да ги преземе потребните мерки, ако едно е кршење од потребните рутина. Министерството за правда тврди дека технологијата е во состојба да се намали товарот на работна сила која традиционално се потребни за да се физички следат parolees кога да се обезбеди тие се почитување на законите и вршење на служба на заедницата.


Долго време прифаќа Bitcoin за своите ИПО

објавување на канабис High Times прифаќа cryptocurrency за своите тековни иницијална јавна понуда (ИПО). Високиот претставник тајмс Џон Cappetta потврди дека компанијата е прифаќање на Bitcoin како опција за плаќање. Cappetta рече дека регулаторните поднесување (што укажува на друг начин) беше направен “да се направи на ДИК среќни.”

Вреди да се напомене дека Фондот Америка се користи за веднаш да конвертирате крипто во американски долари. Долго време’ ИПО се се одвива добро, рече капа, а компанијата е во потрага на директен листата како резултат. “Регулативата А [прибирање финансиски средства] се случува да се затвори на 12 овој месец, а потоа од таму ние ќе започне процесот на листата” тој рече.


Пријави Kraken Дневен пазар за 05.09.2018

БТК
$6,918
↓ 5.58%
$86M
ЕТХ
$243.6
↓ 14,3%
$45.4M
XRP
$0.2914
↓ 12,1%
$8.35M
Ushdt
$1.00
↑ 0,15%
$5.74M
EOS
$5.42
↓ 16,0%
$5.11M
BCH
$536.77
↓ 14,1%
$4.81M
XMR
$118.18
↓ 13,2%
$4.23M
LTC
$59.98
↓ 11,5%
$3.36M
XLM
$0.2121
↓ 6,07%
$2.22M
ETC
$12.19
↓ 12,5%
$2.2M
ЦРТИЧКА
$184.9
↓ 13,7%
$1.55M
Зец
$135.9
↓ 12,5%
$1.01M
Дуждовата
$0.0049
↓ 3.12%
$895,535
милиони
$13.61
↓ 24,0%
$660,622
REP
$18.10
↓ 13,1%
$286,342
ICN
$0.445
↓ 12,7%
$84,189

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$172M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 06.09.2018


Bitcoin картички

 

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *