blockchain Вести 06.07.2018

Binance веќе направи $ 300 милиони во приходите оваа година од 10 милиони корисници

Binance, најголемиот светски размена cryptocurrency, се очекува да заработи меѓу $500 милиони евра и $1 милијарди долари во нето добивка во текот 2018.

Извршен директор Binance Changpeng Жао рече дека приходите во првото полувреме беше Binance $300 милиони евра и дека размената расте брзо од јули 2017, кога тогаш Кина врз основа на платформа отворена за бизнис.

Во моментов има повеќе од Binance 10 милиони регистрирани трговци.


Швајцарската оператор берзата да започне крипто размена средства

ШЕСТ, сопственик и оператор на Швајцарија е главен берза ги објави плановите за лансирање на ШЕСТ дигитална размена - на крипто размена средства целосно регулирани од страна на финансиски регулатор на земјата и на централната банка.

Новата иницијатива за криптографија има намера да биде “првиот пазар инфраструктура во светот да понуди целосно интегриран крај до крај на тргување, услуги за порамнување и притвор за дигитални средства… признат и регулирани провајдер инфраструктура која обезбедува сите чекори на синџирот на интегриран и безбеден модел ", објаснува ШЕСТ шеф на хартии од вредност, Томас Зива, SDX опишува како сите-во-едно платформа.


Пријави Kraken Дневен пазар за 05.07.2018

БТК
$6,512
↓ 2.60%
$52.8M
ЕТХ
$462.3
↓ 2,25%
$32.1M
XRP
$0.4740
↓ 5.70%
$5.25M
EOS
$8.74
↓ 3.43%
$3.75M
BCH
$724.62
↓ 6,37%
$3.73M
ETC
$16.86
↓ 1,52%
$2.07M
LTC
$82.71
↓ 4,49%
$1.77M
XMR
$135.92
↓ 4,21%
$1.24M
XLM
$0.1987
↓ 7.21%
$791,932
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$565,835
ЦРТИЧКА
$242.1
↓ 1,76%
$461,920
Зец
$174.5
↓ 4,78%
$231,961
REP
$35.86
↓ 0,99%
$191,829
ICN
$0.664
↓ 5.27%
$66,442
GNO
$46.4
↓ 1,86%
$33,775
Дуждовата
$0.0026
↓ 5.07%
$7,844

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$105M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 06.07.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *