blockchain Вести 05.06.2018

Coinbase се шири во Јапонија

Coinbase ги објави своите планови да се започне канцеларија во Јапонија. Во огласот, Coinbase рекоа дека работат со јапонската FSA да се обезбеди правна усогласеност во секоја фаза и откако ќе бидат одобрени, планира да ги нудат своите производи и услуги на луѓето во Јапонија.

Го поздравува Fintech лидер Nao Kitazawa

Како дел од напорите да се забрза донесувањето на глобалната cryptocurrency, денес ние сме најавува лансирањето на Coinbase е канцеларија во Јапонија. Под раководство на високо-почитуван и се восхитуваат лидер на fintech, Nao Kitazawa, нашата нова канцеларија ќе се постават темелите за крипто инвеститори Јапонија пристап до голем број на производи Coinbase е. Како и во другите пазари, ние планираме да се земе намерно пристап до нашите фази во Јапонија, што значи работат рака под рака со јапонската FSA да се обезбеди усогласеност со локалните закони во секоја фаза.


Бразилците се отвораат повеќе крипто трговски сметки отколку традиционалните брокерски сметки

Повеќе луѓе се отвораат cryptocurrency трговски сметки во Бразил од традиционалните брокерски сметки.

Пред една година, размена наречен Foxbit имаше приближно 100,000 регистрирани корисници. денес, тие имаат 400,000 регистрирани корисници од проценетата 1.4 милиони кои се отворени сметки со нив и нивните три главни конкуренти во време помалку од две години. Споредете го тоа со приближно 600,000 кои имаат акции брокерски сметки и тоа е обичен да се види: Бразилците откриле cryptocurrency. во 2016, Бразилците се пресели $160 милиони во и надвор од Bitcoin. Минатата година, го погоди околу $2.4 милијарди.

"За момците кои се користат за да се скрие долари под своите душеци, сега се крие во Bitcoin,", Вели Едуардо Фереира, шеф на меѓународен развој на бизнисот за Foxbit во Лондон. "Тоа е студентите да го купат тоа. Тоа е 60-годишниот возачи на автобус," тој вели.


Пријави Kraken Дневен пазар за 04.06.2018

БТК
$7,492
↓ 2,72%
$50.1M
ЕТХ
$589.8
↓ 4.33%
$50M
XRP
$0.6504
↓ 1,31%
$16.8M
EOS
$13.59
↓ 6.98%
$11.8M
BCH
$1,092.85
↓ 6.10%
$10M
LTC
$119.15
↓ 4,67%
$2.96M
XMR
$159.82
↓ 5.99%
$1.7M
XLM
$0.2890
↓ 4,13%
$1.45M
Зец
$235.8
↓ 7,02%
$1.3M
ETC
$15.16
↓ 6,07%
$972,058
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$800,054
REP
$37.81
↓ 6,48%
$776,443
ЦРТИЧКА
$316.5
↓ 4.50%
$502,118
ICN
$0.967
↓ 0,48%
$339,291
GNO
$71.6
↓ 2,94%
$54,343
Дуждовата
$0.0035
↓ 4,68%
$40,408

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$150M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 05.06.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *