blockchain Вести 04.09.2018

Германската берза започна посветен cryptocurrency и blockchain единица

Германскиот пазар на капитал гигант Дојче берза создаде посветен “DLT, Крипто средства и нови структури на пазарот” одделот за истражување на примената на blockchain технологија. Јенс Hachmeister, Управниот директор на DLT, Крипто средства и нов пазар за германската берза, изјави размена е активен со blockchain во првата фаза на "идеи и истражување… Инвестиравме во разни иницијативи да се создаде солидно разбирање на трендовите, технологијата, и нејзиниот потенцијал во рамките на традиционалните сегменти на синџирот на вредност.”

Германската берза извршниот директор продолжи да се каже “Од гледна точка на германската берза е, / Blockchain технологија на DLT е клучна можност за креирање на нови пазарни структури, додавање на нови производи врз нашите сегашни структури и подобрување на нашите постоечки придонеси… Во иднина, ќе има повеќе во peer-to-peer регулирани пазари и помалку посредници. Во таа смисла, blockchain има потенцијал да го прекинат инфраструктура пазарите на капитал.”


Аградник, додава поддршка СЕПА, отворање на вратата за корисници во Европа

Крипто паричник и размена на стартување Abra е отворањето на нов канал за депозити: Европскиот банкарски сметки. Жителите во Единствениот еврозоната плаќања (СЕПА), како и дополнителни земји во Европската унија, сега може да се пренесе евра или други национални валути директно Abra, кои за возврат депозитите во Bitcoin корисници’ дигиталните паричници.

Извршен директор Бил Barhydt изјави дека компанијата работи со криптографија плаќање процесор Coinify да додадете поддршка за европските банки, со цел да им даде пристап до сметка на сопствениците СЕПА.

претходно, Abra wallets were funded using bank and wire transfers in Соединетите држави as well as via American Express, Виза и Мастеркард дебитни и кредитни картички од целиот свет. официјално, Европската банка трансфери Abra ќе се случи со помош на упатствата на СЕПА. под СЕПА, неколку земји од Европската член, исто така, ќе имаат право да депонира националната валута на Фиат во прилог на Euros.The СЕПА област ги вклучува 28 членки на Европската унија, како и четири членки на Европската асоцијација за слободна трговија Австрија, Германија, Холандија, Белгија, Грција, Полска, Бугарија, Унгарија, Португалија, Кипар, Ирска, Романија, Чешка република, Италија, Република Словачка, Данска, Летонија, Словенија, Естонија, Литванија, Шпанија, Финска, Луксембург, Шведска, Франција, Малта, Велика Британија и Хрватска, Исланд , Монако , Швајцарија, Лихтенштајн,, Норвешка, San Marino.


Пријави Kraken Дневен пазар за 03.09.2018

БТК
$7,285
↑ 0,32%
$35.2M
ЕТХ
$290.9
↓ 0,50%
$18.5M
BCH
$631.46
↓ 0,75%
$6.02M
XMR
$133.48
↑ 10,4%
$4.58M
ETC
$14.28
↑ 8.02%
$3.39M
XLM
$0.2219
↓ 0,76%
$2.67M
XRP
$0.3364
↓ 0,64%
$2.65M
ЦРТИЧКА
$218.9
↑ 4.08%
$2.45M
EOS
$6.52
↑ 0,31%
$1.6M
Зец
$157.1
↑ 1,55%
$1.14M
милиони
$10.70
↑ 33,3%
$937,255
LTC
$65.63
↑ 0,49%
$852,821
Дуждовата
$0.0052
↑ 6.43%
$473,607
Ushdt
$1.00
↓ 0,16%
$408,924
REP
$20.87
↑ 3.27%
$218,681
ICN
$0.511
↑ 0,75%
$24,587

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$81.1M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 04.09.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *