blockchain Вести 04.06.2018

Bittrex ќе им овозможи на инвеститорите да купуваат cryptocurrency со американски долари

Инвеститорите сега имаат нова можност да купат cryptocurrencies во американски долари.

Bittrex, Сиетл-базирана размена cryptocurrency, постигна договор кој им овозможува на инвеститорите да купуваат дигитален монети во американски долари. Во минатото, само парички кои се тргува на Coinbase, дигитална валута во Калифорнија, може да се купи во долари. Тоа е дел од приближно 1500 дигитален монети лебди во универзумот cryptocurrenices.

blockchain Вести 04.06.2018

За купување на други парички, инвеститори прво мораше да се претворат своите пари во Bitcoin. Сега тие имаат Bittrex.

Основач и извршен директор Бил Shihara CNBC, изјави дека целта беше “да се прошири на што повеќе пазари, како е можно на Bittrex,” тој рече дека во петокот “Брз пари.”

“Како и тоа проширување, секој клиент на Bittrex ќе биде во можност да пристапите трговија на американскиот долар,” тој рече.

Размената може да ти помогне да се движат на пазарот. Од толку многу пари може да се купи само преку Bitcoin, вредноста на Bitcoin и многу други дигитални валути корелација тесно. Вредноста на овие крипто единици сега може да почне да се одвојат од Bitcoin, Shihara рече, што повеќе инвеститори се тргува во долари.

Моментално, близу 200 различни дигитални монетите може да се тргува на Bittrex. Главниот извршен директор рече дека “мали, Изберете број на стартување партнери” работи со акции на берзата да плаќаат во долари.

“Во оваа фаза ние сме тестирање нашиот систем,” тој рече. “Ние работиме тесно со банките за да бидете сигурни дека тие може да процесот на депозити и повлекувања FIAT, и моторот ние трговијата со ќе биде во можност да се справи со товарот правилно.”

Cryptocurrency останува во голема мера нерегулиран во САД, предизвикувајќи голем број на финансиски институции и на инвеститорите да бидат претпазливи во врска парички во сцена на голема измама и фалсификување ICOs. Други трговци претрес на странските пазари да се инвестира во дигитални средства како што се Bitcoin.


Пријави Kraken Дневен пазар за 03.06.2018

ЕТХ
$616.5
↑ 3.36%
$48.7M
БТК
$7,702
↑ 0,59%
$38.6M
EOS
$14.61
↓ 4.07%
$18.6M
BCH
$1,163.89
↑ 6.99%
$11.4M
XRP
$0.6590
↑ 2,58%
$9.19M
LTC
$124.99
↑ 0.94%
$2.87M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$2.61M
XMR
$170.01
↑ 2,78%
$2.41M
XLM
$0.3014
↑ 1.24%
$1.74M
ETC
$16.14
↑ 0,62%
$1.2M
REP
$40.43
↑ 0,10%
$589,724
Зец
$253.6
↓ 1,27%
$554,055
ЦРТИЧКА
$331.4
↑ 1.73%
$528,620
ICN
$0.972
↓ 0,83%
$82,506
Дуждовата
$0.0037
↑ 2.92%
$61,348
GNO
$73.8
↓ 1,22%
$59,411

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$139M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


Apple ко-основачот на Стив Wozniak се надева Bitcoin станува единствена глобална валута

Извршниот директор на Twitter Џек Дорси, неодамна изјави дека верува Bitcoin ќе стане единствена глобална валута, нешто што Apple ко-основачот на Стив Wozniak се надева дека ќе се случи.

“Јас купат во она што вели Џек Дорси, не дека јас мора да значи дека тоа ќе се случи, туку затоа што сакам да биде така, што е толку чисто размислување… Bitcoin е математички дефиниран, постои одредена количина на Bitcoin, има начин и тоа е дистрибуиран ... и тоа е чисто и нема човечки трчање, нема компанија работи и тоа е само ... расте и расте ... и преживеаните, дека ми вели нешто што е природно и природата е поважен од сите наши човечки конвенции.”


blockchain Вести 04.06.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *