blockchain Вести 03.09.2018

онлајн гласање јапонскиот град испитувања blockchain-базирани

Јапонскиот град влада стана една од првите во земјата за да го тестираат системот blockchain-базирани, кој ви овозможува жители го дадат својот глас за да одлучи за програмите за локален развој. Владата на Цукуба, град познат по својата улога во научниот развој од 1960-тите, завршен тест на blockchain на Aug. 28 со 119 гласови собра.

Извештајот вели дека системот се интегрирани машина за утврдување на идентитетот со децентрализирана мрежа. По пуштањето на лична карта на машината за верификација, гласачите отиде за да изберете склопот на нивната програми. Системот понатаму шифрирана и чуваат податоците на својот глас преку подесувате доказ дистрибуирана мрежа. Ако барањето се покаже успешен, по понатамошно разгледување, локалната власт очекува да се прошири на услугата на жителите кои живеат во планинските области, оддалечените острови и во странски земји.


Пријави Kraken Дневен пазар за 02.09.2018

БТК
$7,261
↑ 1,14%
$46.2M
ЕТХ
$292.3
↓ 1,93%
$17.5M
BCH
$636.20
↑ 2.26%
$5.75M
XRP
$0.3386
↓ 2,51%
$3.4M
EOS
$6.50
↓ 3,13%
$2.99M
XMR
$120.86
↓ 1,02%
$2.08M
Ushdt
$1.00
↑ 0,07%
$1.64M
Дуждовата
$0.0049
↓ 19,6%
$1.56M
ЦРТИЧКА
$210.3
↓ 3,46%
$1.28M
LTC
$65.31
↓ 2.00%
$1.18M
XLM
$0.2236
↓ 3,73%
$1.04M
ETC
$13.22
↓ 0,15%
$830,010
Зец
$154.7
↓ 1.85%
$278,130
милиони
$8.03
→ 0.00%
$134,736
REP
$20.21
↓ 2.56%
$98,122
GNO
$34.9
↓ 3,19%
$20,607

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$86M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 03.09.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *