blockchain Вести 02.07.2018

EU parliament publishes virtual currency report which recognizes benefits of cryptocurrency

The EU Parliament has published a new report titled “Virtual currencies and central banks monetary policy: challenges ahead.

на 33 page report stated:
“Виртуелна валути се современа форма на приватни пари. Благодарение на нивните технолошки својства, нивните глобални мрежи трансакција се релативно безбедни, транспарентни, и брзо. Ова им дава добри изгледи за понатамошен развој. За разлика од нивните 18-ти и 19-ти век претходници хартија, ВЦС се користи на глобално ниво, занемарувајќи националните граници.”


Крипто хеџ фондови види повеќе инвестиции во 2018 од сите 2017

Инвестиции од вложување на капитал (VC) фирми и хеџ фондови се зголеми значително.

Податоците од Фондот Крипто Истражувањата покажуваат од 15-ти јуни, имаше 216 инвестиции во 2018, против 236 за сите од минатата година. Износот инвестиран досега оваа година, $638M, веќе надмина 2017 вкупно $ 497 милиони.

Крипто е најбрзо растечки сегмент на хеџ фонд индустрија.


Coinbase Притвор официјално започнува со работа

Coinbase Притвор официјално се отвори за бизнис и планира да се поздравува со клиенти, кои се водечки крипто хеџ фондови, размена и МЦК тимови.

Мисијата Coinbase Притвор е да се направи дигитална валута инвестиција достапни за секој право финансиска институција и хеџ фонд во светот, и нуди институционална одделение брокер-дилер и известување услуги, и сеопфатна програма за покривање на клиентот.


Филипините за издавање 25 cryptocurrency дозволи размена и бараат $ 1M инвестиција за одобрување

Администраторот на економска зона под контрола на владата во Филипини откри плановите за издавање на 25 лиценци за cryptocurrency размена.

Органот Cagayan економска зона (КАЗНИ), економска зона владата работеше во северниот дел на Филипините, ќе ги отвори своите врати за колку што 25 cryptocurrency оператори размена во своите даночни пријателски надлежност, соопштение на својата веб-страница откри.

Овој потег на лиценца - ефикасно да се легализира - крипто размена ќе следи строга проверка на интегритетот, се совпаѓа со поширока регулатива за секторот на cryptocurrency. Секоја размена cryptocurrency ќе се бара да инвестираат најмалку $1 милиони во рок од две години од работењето во зоната, како и физичко присуство преку канцеларија во зоната, CEZA главен Раул Lambino додаде.


Huobi го прошири работењето со Лондон канцеларија и преку шалтер тргување

Huobi група, водечки обезбедувач на финансиски услуги blockchain средства, започна Huobi преку шалтер и Huobi Quant тргување, и се отвора канцеларија во Лондон.

Huobi преку шалтер комплименти на своите услуги Quant тргување, quant тргување Huobi ќе им овозможи на инвеститорите да ги искористат предностите на функциите на арбитража, донесување на пазарот, и предвидувања тренд.


BTCC relaunches размена крипто

BTCC, еден од најдолго трчање и уште првите три трговски платформи во Кина, објави дека е повторно почнување на девизниот бизнис.

Компанијата соопшти дека преработената размена крипто сега е нагоре и трча со нови трговски парови вклучувајќи Bitcoin, Litecoin, и други. Сите на кои може да се тргува за американски долари, исто така, постојат крипто на крипто опции тргување.


Пријави Kraken Дневен пазар за 01.07.2018

БТК
$6,399
↑ 1,12%
$23.5M
ЕТХ
$452.2
↑ 1.92%
$16.1M
BCH
$735.37
↑ 1,81%
$4.74M
XRP
$0.4609
↑ 0,80%
$2.77M
EOS
$8.02
↓ 0,74%
$2.73M
LTC
$80.24
↑ 0,65%
$1.9M
ETC
$15.98
↑ 1,20%
$1.65M
ЦРТИЧКА
$234.0
↓ 0.92%
$1.38M
XMR
$128.56
↑ 0.09%
$778,735
XLM
$0.1990
↑ 6.33%
$725,170
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$339,701
REP
$34.93
↑ 0.92%
$248,967
Зец
$170.3
↑ 1,81%
$148,621
ICN
$0.626
↑ 0,49%
$33,532
GNO
$44.7
↑ 2.24%
$12,186
милиони
$28.60
↑ 3.44%
$11,308

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$57.1M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 02.07.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *