blockchain Вести 01.09.2018

следната голема надградба за софтверот Bitcoin е да има нови јазикот за крипто клучеви

глобалната, волонтер инвеститорот група зад најпопуларните спроведување на софтвер, Bitcoin Core, наскоро ќе дебитира својата 17 големи софтвер порака, оној кој го става на кодот голем број на високо-очекуваната промени. Едно ажурирање е нова “јазик” да додадете важни дополнителни информации за клучеви што им овозможува на корисниците да го именува нивните различни сметки. Како еден означување “донации” и уште “заштеди.” Новиот јазик има за цел да ја означите секоја клучна во Bitcoin (јавни и приватни) со “етикета” кој го опишува она што може да се отклучи, “менување на начинот на кој размислуваме за паричници,” Chaincode инженер Џон Newbery рече.

Делумно Потпишан Bitcoin Трансакции (PSBT) се уште високо-очекуваната промена која одговара на законот. (PSBT е нов формат за трансакции кои не се целосно потпишан, но може да се помина низ додека конечно не се емитува.) Во корист тука е да се добие на безбедноста на паричник на хардвер и погодност на паричник на софтвер. паричник еден хардвер, coldcardwallet спроведе метод потпишувањето трансакција веќе. Оваа промена код отвора многу опции, дури и потенцијално зголемување на Bitcoin паметни договори и можности за приватност. “PSBT исто така, прави работи како multisigs и CoinJoins полесно да се направи,” Bitcoin Основни соработник Ендру Чоу вели. Целта со овие големи промени кодот е да на крајот се на кодот на точка каде што секој кој сака да го искористи целиот од предностите на Bitcoin може да го стори тоа.


Пријави Kraken Дневен пазар за 31.08.2018

БТК
$7,042
↑ 3.34%
$54.9M
ЕТХ
$284.0
↑ 4,05%
$24.8M
XMR
$116.55
↑ 19,7%
$3.96M
EOS
$6.47
↑ 10,6%
$3.73M
XRP
$0.3396
↑ 4,26%
$3.58M
Ushdt
$1.00
↑ 0,18%
$2.68M
ETC
$12.75
↑ 2,25%
$1.22M
BCH
$544.84
↑ 3.24%
$1.19M
LTC
$62.12
↑ 5.77%
$959,271
Дуждовата
$0.0045
↑ 50,3%
$766,186
ЦРТИЧКА
$193.6
↑ 11,1%
$734,307
XLM
$0.2210
↑ 2.92%
$729,342
Зец
$151.0
↑ 3.11%
$465,078
милиони
$7.54
↑ 5.16%
$203,738
REP
$19.73
↑ 2,07%
$110,368
ICN
$0.489
↑ 6.66%
$30,803

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$100M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 01.09.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *