blockchain Вести 01.06.2018

Пријави Kraken Дневен пазар за 01.06.2018

blockchain Вести 01.06.2018

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$128M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


Huobi да започне крипто ЕТФ

Cryptocurrency платформа за тргување Huobi е подигнувањето на размената-тргуваат фонд крипто-базирани (ЕТФ), инвестиција опција која ќе им овозможи на инвеститорите на мало да се здобијат со изложеност кошница на средства, наместо на само еден по еден.

инструмент за инвестирање, наречен HB10, сега е отворена за претплата и да прифаќа плаќање со користење на cryptocurrencies, наместо на фиат валути.

Компанијата понатаму додаде дека со оглед на производот, исто така, ќе бидат достапни за институционални инвеститори, таа би можела да “намалување на влијанието на институционалните влез и излез” на еден cryptocurrencies.


ГМО започна мобилен стан кој им овозможува на гејмерите да заработи Bitcoin

Јапонската технологија фирма ГМО Интернет група има развиено нов мобилен стан, што им овозможува на корисниците да заработи Bitcoin едноставно со играње игри.

Новиот стан - наречен CryptoChips - првично ќе бидат интегрирани во реално време, територијалниот игра битка, исто така, развиена од страна на ГМО се нарекува “Чуден војна.”

технолошки гигант рече надеж е да се поттикне јавноста да се запознае со cryptocurrencies преку новата апликација, бидејќи корисниците ќе треба да ги користат нивните сопствени дигитални паричници да добијат и користат Bitcoin.


Сингапур претприемач купува лиценциран јапонската размена крипто за $ 67 милиони

Ерик Ченг, успешен претприемач недвижности, има стекнато 100% удел во Јапонија FSA лиценцирано девизна трговија Финансиски копродукции, Ltd, FX тргување платформа, како и BitTrade, лиценциран cryptocurrency платформа за тргување со седиште во Јапонија.

Тој има намера да агресивно скала платформа за тргување во најголем во Јапонија & потенцијално прошири услуги на глобално ниво.

Ерик Ченг стана првиот странец да поседувате 100% удел во Јапонија FSA лиценцирано cryptocurrency платформа за тргување


Плоштад се зголемува во вредност од $ 8B од додавање на Bitcoin акции минатата година

Акциите на плоштад АД. имаат повеќе од двојно се зголеми во вредност во текот на изминатата година.

акциите на фирмата плаќање се зголемија за речиси 50%, додавајќи околу $8 милијарди долари во пазарна вредност, бидејќи тоа се тркалаше Bitcoin тргување во ноември за корисниците на парични App, кој им овозможува на корисниците трансфер на пари на пријателите и семејството.


официјален претставник на ММФ ги повика централните банки да се натпреварува со cryptocurrencies

А висок функционер на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) ги повика централните банки да се развие "подобро" фиат валути со цел да ги задржат своите лидерски темпо во текот cryptocurrency.

заменик-директор на ММФ, Донг Тој прави случај дека "крипто средства може еден ден да се намали побарувачката за пари централната банка" и дека владините институции мора да стори повеќе да не дозволиме да се случи. Со други зборови, да се "спречи конкурентниот притисок крипто средства може да врши на фиат валути,"Централните банки треба да се донесат некои од клучните концепти возење дигитални средства.


blockchain Вести 01.06.2018

One comment

  1. I have been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours.

    It’s pretty worth enough for me. In my view, if all website owners and bloggers made good content as you did, the web will be much more useful than ever before.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *