Binance инвестира $ 10M Во Бермудски Крипто програма

Binance планира да формира нов центар за глобална согласност во Бермуда во текот на следните неколку месеци, Премиер Дејвид Барт најави.

Говорејќи на заедничката прес-конференција во петокот, Берт најави дека меморандум за разбирање беше потпишан, под кои Фондацијата Binance спонзорство ќе се стави $10 милиони кон образовните програми поврзани со технологија. дополнителен $5 милиони евра ќе бидат инвестирани во blockchain стартап.

Згора на тоа, Binance ќе и помогне на Владата Бермудски развие регулаторна рамка за cryptocurrencies и blockchain, како и воспоставување на нова канцеларија во земјата.

 

One comment

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *