Што cryptocurrency инвеститори се препорачува да го продаде, и кој да ги задржи?

На крајот на мај збунет крипто индустрија со значајни мечешки удар за размена. Во последното тромесечје од мај, ТОП-25 cryptocurrency покажа значително опаѓање. така, на мај 22, Bitcoin падна под $ 8000 за прв пат од април 18. Етер и Bitcoin Пари потона 14% за една недела, EOS – од 6%, и XRP – од 8.5%. Единствен победник таа недела беше Трон (TRX), кој објави мало зголемување на нејзината цитати.

Cryptocurrency инвеститори препорачуваме

Трендот на еден од главните пазарот маркери – односот на Cryptocurrency пар на Ethereum и Bitcoin – исто така се промени до надолна еден. Поради ова, други Altcoins, врз основа на blockchain Ethereum и, затоа,, делумно зависи од неговата позиција, може да падне нагло ако Bitcoin стапка продолжува да опаѓа. Во исто време, кумулативниот cryptocurrencies пазарна капитализација се намали на $ 322.5 милијарди, доделување на 14% во однос на второто тримесечје од мај.

Што треба да направи трговците на пазарот, кој испадна да биде мечешки шепи? неодамна, вложување на инвеститорите веќе се прилично вешти во прашањата на cryptocurrencies и веќе се силно советува трговците што да се купи, што да се задржи и што да се продава. Иако во јануари оваа тренд меѓу големите фиат инвеститори не беше толку очигледна.

Cryptocurrency инвеститори препорачуваме

на пример, Спенсер Богарт, партнер во blockchain Капитал, смета дека сегашната ситуација на размена е од корист за успешно купување. “Од Bitcoin неодамна се користи се повеќе и повеќе и повеќе и се уште има многу институционални интереси, вреди да се инвестира во него. Сите големи банки се обидуваат да работат со него, нудат на своите клиенти. Некои се отвори трговски платформи. А подлабоко институционализација на Bitcoin е генерално позитивна, “на говорникот вели.

И покрај динамиката на слегувањето на првиот cryptocurrency во светот, Богарт е многу нахакан за својата иднина. “Bitcoin може да биде поевтино? секако. Но, мислам дека во една година неговиот курс ќе биде повисока? апсолутно сигурни, “- што објасни во едно интервју за CNBC.

 

позитивни прогнози, сепак, не се однесуваат на altcoins. “Многу cryptocurrencies се преценети и неверодостојни. Постои можност дека тие ќе “пука”, но тие имаат многу пречки за ова, “Богарт рече.

Друга вложување инвеститор препорачува преземање одблизу Cardano (АДА), Трон (TRX), IOTA (оттогаш) и NEO (NEO).

Интересно, како и за Ethereum Спенсер Богарт е прилично претпазливи. “Работата е, има многу МЦК на blockchain Ethereum. Не се знае што ќе се случи на овие проекти и како тоа ќе влијае на емитување Ethereum разбира,” тој коментирал. “Од друга страна, Јас ќе се одржи во чантата на такви големи играчи како бранување, Bitcoin Пари и ЕОЅ.”

Други ентузијасти крипто исто така, изразуваат прилично претпазливи предвидувања. “Што да се прави на мечешки тренд, кои, на среден рок, не е потврдена од ништо? Тоа дефинитивно не е вреден за купување cryptocurrency во шпекулативни цел. Ако ви се случува да се земе нешто за шест месеци или една година, тогаш не се ништо. Ако веќе седи во долгорочната стратегија портфолио, тогаш држете, затоа што на краток рок тренд не е јасно дали тоа ќе биде можно да скокаат и се фрламе биде на поповолна цена. Продажба има смисла само ако сте професионален трговец. Но дури и тие може да се тргува, Всушност, само на технички скока, така што во секој случај тоа е подобро да ги задржат своите средства. Генерално, Моја препорака е да се обрне внимание на altcoins со ниска капитализација, бидејќи на пазарот сега е да заживеат, и altcoins по Bitcoin се тоне во пати повеќе.

Што да се прави во услови на рецесија на пазарот, Секој трговец одлучува за себе. Најважно е да се формира правилно да cryptocurrency портфолио и не паничете ако има флуктуации на пазарот. Особено на експлозивните како cryptocurrency.


Cryptocurrency инвеститори препорачуваме

 

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *