TradeFred

TradeFred е глобална онлајн девизен курс и CFD платформа за тргување. Нашите стручни комбинација на експертиза финансиски и корисничка подршка обезбедува можеме да ви понудиме инвестиција искуство прилагодени на вашите индивидуални инвестиции стил. Ние се стремиме да се задржи нашата позиција како доверлив име во индустријата, благодарение на нашите етички и клиент-ориентиран пристап.

TradeFred

Зошто треба да се приклучат TradeFred?

– Прва класа тргување искуство, вклучувајќи тесни се шири од само 0.1 pips.
– Стручни ресурси со цел да се формулираат својата оптимална стратегија за трговија.
– Отворање на нови трговски позиции без оттргнува човечки емоции.
– Брз пристап до вашите пари во само еден работен ден во неколку начини на плаќање.
– супериорен тргување, сигурен преработка и брза имплементација.
– Неограничен демо инвестиции сметка со библиотека на бесплатна обука ресурси.
– Средствата на клиентот се одржуваат во првокласни банки, целосно одвоени од нашите сопствени пари.
– Посветен Менаџерот и повеќејазичен тимови услуги на клиентите.
– Започнете тргување forex CFDs и со ниска почетна инвестиција од само $ 250.

Нови на девизен курс? Научете како да трговија како про и да почне вашата инвестиција патување во никој време на сите.

Не плаќаат за скапи материјали. Заштедете време и пари со овие Слободен алатки од TradeFred академија:

Зошто TradeFred?

Производи TradeFred е:

TradeFred се фокусира на тргување forex и CFDs. Тие покриваат повеќе од доволно спектар на пазарите, со речиси 50 валута парови се вклучени само во делот за FX.
Извршувањето на Forex trading е очигледно голема, и додека сајт нуди многу конкурентни шири, ние мора да се истакне дека TradeFreds шири се фиксни. Максималната можна потпора за forex парови е 1:50.

Во делот на акциите има “фантастичен извршување” поврзан со голем шири и широка покриеност на пазарот. Максималната потпора за оваа категорија производ е само 1:10.
сегмент Индекси покрива пазарите од 6 континенти и, исто така, нуди конкурентни шири. Максималната потпора е, исто така, малку пониска во оваа категорија: Таа е поставена на 1:25.
Благородни метали како златото, сребро и платина се секогаш популарни со трговци. на TradeFred, корисниците може да се тргува како метали со добар шири и максимална поткрепа на 1:25.

TradeFred платформи:

Како и секоја вистинска и реномирани брокерски, TradeFred користи MT4 како централен дел на платформа својата понуда. Најмоќната платформа понудени од страна TradeFred е трговец на MT4 Desktop, кој доаѓа со комплетен пакет на MT4 трасирање решенија и технички алатки за анализа.

Дијаграми може да се прикаже со импресивна палета на временските рамки, може да се изменуваат, и графички шаблони може да биде спасен па трговците може да ги употребите повторно подоцна. Како и за техничка анализа, во врска со 50 индикатори се пре-инсталиран со платформа. Секако, трговците може да одберете да инсталирате уште повеќе индикатори кои што ги купуваат или купи бесплатно. Корисниците исто така можат да создадат свои индикатори.

Една од предностите MT4 лежи во ЕАС (Стручните советници) што трговците може да се користи за автоматско тргување. во прилог, TradeFreds MT4 овозможува тргување на девизен курс и CFDs на истиот екран и, исто така, дава стручна грижа за клиентите што се пристап до стручна анализа на пазарот и едукативни материјали.

MT4 може да се симне бесплатно од веб TradeFred.

TradeFred видови профили:

TradeFred нуди корисна демо сметка која им овозможува на трговците да ги преземат тест платформа на спин без ризик. демо сметка вклучува $ 10,000 во виртуелни средства и голем број на едукативни материјали. На сметката може да се користи за 14 дена, тогаш тоа само ќе истече.

Основниот сметка може да биде најдобра опција за почетници. Минималниот депозит на оваа сметка е само $ 260 и максимална поткрепа е 1:50. На сметката има посветена менаџер, како и повлекувања работен ден.

Стандардот сметка е исто така достапни за повеќето трговци, почетници и за напредни корисници. Минималниот депозит е потребно $ 500, и максимална поткрепа е, исто така, 1:50. На само дополнителни функција на стандардна сметка има над Basic е анализа на пазарот што нуди.

Продолжениот сметка бара минимум депозит од $ 1,000. услови на тргување се оние споменати погоре, но на сметка исто така, содржи тргување сигнали, кои се испорачуваат директно на мобилни телефони на трговците.

Со минимум депозит од $ 5,000, игра за про сметка е надвор од дофатот на трговците. анализа на пазарот им помага на клиентите кои спаѓаат во оваа категорија на сметка, и се шири се пониски за про-сметка трговци.

сметка на премијата е повторно на врвот на одборот: Минималниот депозит е $ 10,000. Иако условите на тргување се во голема мера исти како и погоре, оваа сметка е во суштина нула-swap сметка.


TradeFred Видео Преглед


TradeFred е горда да работат водечките светски инвестициски платформа – MetaTrader 4. Во ова видео, ние ќе ви објасниме како да ја користат платформата и основните карактеристики кои се достапни.


Зголемете ја вашата девизен знаење со Слободен сигнали *

Зошто да се плаќа за скапи сигнали кога можете да ги добиете БЕСПЛАТНО?

Не пропуштајте вашата шанса. Зачлени TradeFred да се тврди
вашиот сигнали и да се подобри вашите вештини за инвестирање.


социјални тргување
слободен сигнали
webinar

 

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *