Ethereum Паричник ImToken има $ 35Б во депозити, повеќе од 99% на банките во САД

Ethereum Паричник ImToken

Кина-базирани ImToken, една од првите паричници Cryptocurrency и Ethereum котираат на Apple App Store, има обработено повеќе од $ 35 милијарди долари во депозити во текот на изминатите неколку години,, надминувајќи Coinbase.

Ethereum Паричник ImToken

Слично на blockchain, MyEtherWallet и MyCrypto, ImToken е бесплатна и не-портал паричник кој им овозможува на корисниците да ги чувате, да праќате и примате cryptocurrencies како Ethereum задржувајќи целосна контрола на нивните приватни клучеви и сметки.

Во раните денови на Ethereum, пред развојот на популарната паричници, како и MyEtherWallet MetaMask, ImToken беше единствениот сигурен корисниците на мобилни паричникот може да се користи на мобилни уреди. прв двигател предност ImToken и едноставноста на стан резултираше со платформа ракување со повеќе од $ 35 милијарди долари во депозити, претставуваат повеќе од 99 проценти од американските банки.

Во Мај, Блумберг објави дека Xapo, која има обработено повеќе од $ 10 милијарди долари во депозити во текот на изминатите три години, има повеќе од своите депозити 5,670 банки во САД или 98 отсто од банките во земјата. $ 35 милијарди долари во депозити за етери и други cryptocurrencies ќе го направи ImToken врвот 0.5 проценти, заедно со големите банки и финансиски институции.

Инвестиции од кинескиот џин IDG VC Капитал

Кина-базирани ImCrypto ИДЦ на капиталот, која е една од најголемите фирми капитал во Азија, доби $ 10 милиони круг на финансирање оваа недела. IDG Капитал има инвестирано во повеќе од 700 компании со 150 успешна излези, вклучувајќи ги и мулти милијарди долари компании како што се мобилен телефон производител Xiaomi, погоден за носене производител на батеријата Anker, cryptocurrency компанија круг и трампа на cryptocurrency Coinbase.

бизнис модел на ImCrypto е слична на онаа на blockchain и други блокада не-депо платформи. Поради своето транспарентно функционалност и слободен софтвер, тоа нема стабилен извор на приходи. Додека едноставноста на платформа ImCrypto на крајот доведе до нејзиниот долгорочен успех, тежината на monetizing ImCrypto покрај милијарди долари зачувани на платформа ќе се гледа како голем проблем од страна на инвеститорите, особено фирми капитал, во традиционалната технологија и индустрија.

IDG Капитал $ 10 милиони инвестиции покажа доверба во долгорочниот раст на операторите на cryptocurrency и паричник. Иако не-поштарина бесплатни паричници во моментов немаат продажба и ниски маржи на профит, фирми капитал се уште работат милиони долари на финансирање, препознавање на потенцијалот на cryptocurrency паричници.

“Ние ги препознавме потенцијалот на Ethereum во многу рана фаза и се фокусираше на себе разликува од своите конкуренти, на раст беше целосно органски, немавме маркетинг или рекламирање буџет,” рече основачот ImToken Бен Тој, се наведува дека стекнатите капитал IDG работи ќе и овозможи на компанијата да ги извршуваат маркетинг и агресивна експанзија на глобалниот пазар cryptocurrency.

Довербата на инвеститорите

неодамна, во интервју за Блумберг телевизија, Дан Morehead, Извршен директор на Pantera Капитал, на $ 1 милијарди cryptocurrency хеџ фонд, рече вреднување на пазарот cryptocurrency може да го надмине $ 40 трилиони на долг рок.

“на $ 400 милијарди крипто пазарот би можел да достигне $ 4 трилиони, и дури $ 40 трилиони е дефинитивно возможно, тоа е прогноза на 10-годишниот, тоа нема да се случи преку ноќ,” тој рече Morehead.

Големи фирми капитал и хеџ фондови обично се оптимисти во врска со долгорочната природа на пазарот на cryptocurrency и сме убедени дека cryptocurrencies ќе стане голем класа на имот кој ќе се натпреварува со традиционалните средства и глобалниот финансиски систем.


Ethereum Паричник ImToken

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *