Грешки на Крипто инвеститори. грешка 4

Премногу е рано да се продаде за криптографија средства

Еден од првите инвеститори во Bitcoin, познат како SuperDuperDerp, кажа Редит како тој инвестираше во cryptocurrency назад во 2012 кога се чини $ 4. на $ 400 тој купил 100BTC. Но, и покрај фактот дека тој веднаш се вклучија во оваа тема на cryptomarket и знаеше дека Bitcoin ќе ги чини многу пари, тој не може да ги задржи своите средства за долго време. Причината беше финансиски тешкотии, како и слаб раст на cryptocurrency. Затоа, кога стапката на Bitcoin двојно и достигна $ 8 марка, тој одлучи да го продаде имотот неговата, надевајќи се дека на девизниот курс ќе пропадне и тој ќе биде во можност повторно да влезе во ниска цена. Сепак, тоа не се случи …

Да остане во црно, мора да го следат три едноставни правила:

1. Тоа е достоен за започнување со мал – cryptocurrencies се уште е прилично нова технологија, и на пазарот е многу испарливи, оптималната големина на инвестиција треба да биде од 1% до 5%.

2. Не го продаде премногу брзо – дури и ако инвестиции се зголеми од 20% или 30%.

3. Не паника – cryptocurrencies се исклучително нестабилен, и нивната стапка може да варира од 20% до 50% во еден ден.

Грешки на Крипто инвеститори. грешка 3 Грешки на Крипто инвеститори. грешка 5


Напиши: Ричард Abermann


 

4 comments

  1. Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! Сепак, how could we communicate?

  2. Hmm it seems like your blog ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I’m still new to the whole thing.

  3. I like the helpful info you provide in your articles. I will bookmark your blog and check again here frequently. I am quite sure I’ll learn many new stuff right here! Good luck for the next!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *