развој на пазарот во Cryptocurrency 2018

Cryptocurrency развој на пазарот

Поради лансирањето на Bitcoin фјучерси и деривати на традиционалните берзи; воспоставување на повеќе од една 100 хеџ фондови кои тргуваат cryptocurrencies; и cryptocurrency пазарна капитализација достигнувајќи повеќе од $500 милијарди долари во 2017, експерти праведно веруваат дека сегашниот cryptomarket стана најбрзо расте и најмногу ветува индустрија на нашата генерација. Ние се собраа ставовите и прогнози на експерти и клучните играчи индустрија за развој cryptocurrency пазарот во 2018.

стручни мислења
Главниот извршен директор на Node40, компанијата на управување blockchain и cryptocurrency даночно усогласување, Пери Woodin верува дека 2018 ќе биде година на маса на јавната свест за cryptocurrency.

Тоа се случува да биде година кога секој пријател и роднина ќе сакаат да знаат колку ќе треба и како да се купат, вели Woodin.

Без сомнение ќе има пораст на бројот на луѓе со користење cryptocurrencies. Џонатан Села, СВП развој на бизнисот на реквизити од YouNow, кој се користи blockchain за изградба на медиуми екосистем, проценува дека до крајот на 2018, ние ќе се види во текот 50 милиони луѓе во светот кои имаат најмалку една cryptocurrency. А новото истражување на Блок берза во Лондон (LBX) заклучи дека до крајот на 2018 еден во три Millennials ќе инвестираат во пазарот на криптографија.

Одлуката на традиционалните берзи CBOE и КМЕ на листата Bitcoin фјучерси и опции договори го направи првиот cryptocurrency на светот и, веројатно наскоро, други cryptocurrencies, нова класа на имот слични на скапоцени метали, извори на енергија, државни обврзници, и многу други производи и хартии од вредност. Така, следната година позицијата на cryptocurrencies ќе биде повеќе легитимна во постојните финансиски и правен систем. Симон Ју, Извршен директор на StormX, акции оваа изјава. Тој е сигурен дека 2018 ќе биде еден од најдобрите години за cryptocurrency и да се поттикнат на пазарот на едно ново ниво.

До сега тоа е инвеститори првенствено мало туркање цената на Bitcoin и други cryptocurrencies. Со пазарот на фјучерси и опции за намалување на профилот на ризик, повеќе институционални инвеститори конечно ќе можат да започнат со скокање во. Но, со финансиски инструменти, можеме да видиме трилиони долари во институционална прилив на пари во текот на следните неколку години.

Shidan Gouran, Претседател на глобалниот blockchain технологии, нема сомневање дека cryptocurrency ќе се види дури и повеќе значајни достигнувања на хоризонтот во 2018.

“Додека значителен процент од популацијата на потрошувачот е користење или, барем, удобно со cryptocurrencies, истите се уште не може да се каже и на влади и институции. Ова е да се очекува, како организации, јавни и приватни, имаат тенденција да имаат повеќе учење криви во усвојувањето на нови технологии. Почувствуваме дека ова учење крива ќе биде централна точка на cryptocurrency и blockchain случувања во 2018, надминување на многу на пречките кои го спречи јавноста и институционалната инволвираност во оваа сфера. Ова ќе донесе секој излез на истата страница, значително ја збогатуваат потенцијалот на овие технологии, со учество на влијателни лица, отклучување функционалност што не би било можно поинаку. Помеѓу продолжи институционални инвестиции во cryptocurrencies, Придонесот на Bitcoin-базирани фјучерси, и владите почнуваат да работат на нивните сопствени проекти blockchain, Веќе има симптоми на овие технологии фаќање на на јавното и на институционално ниво. ние, затоа,, предвидуваат дека 2018 ќе видите одржлив развој и усвојување, градење на постоечките напредок во тек со примаме нови чинители”.

Според извршниот директор на Biddable Марк Лури, многу инвеститори ќе се фокусира на алтернативни cryptocurrencies, вклучувајќи litecoin, цртичка, и трошка, наместо Bitcoin или етер. Лури смета дека со инвестирање, во 2018, таму се случува да биде силен притисок кон диверзификација cryptoassets и управување крипто инвестицијата ќе се постапува на начинот на кој инвеститори се погледне на традиционалните средства и инвестирање.

Мајк зрак, Извршниот директор на компанијата Крипто, истакна дека помалку нестабилноста во Bitcoin ќе влијае на алтернативни cryptocurrencies и ние, исто така, ќе се види пораст на токени хартии од вредност. Тој предвидува пазарна вредност од $5 трилиони долари до крајот на годината.

Дмитриј Zhulin, Ко-основачот на ИНС Екосистем, очекува дека како blockchain технологија продолжува да го обликува, Bitcoin ќе се зголеми до околу $30-40,000 во 2018 врз основа на својата погодност и натамошно усвојување како средство за плаќање и капитал зачувување. Згора на тоа, Тревор Koverko, Претседателот на канадската компанија полимат, верува дека Bitcoin ќе се појават како плаќање мрежа.

“Во моментов Bitcoin се користи како шпекулативни средства и артикли од вредност. Но, како скалирање решенија како молња се појави на мрежата ( Bitcoin-базирана мрежа, кој им овозможува на корисниците да се направи неограничен број на micropayments - DeCenter), Нови Bitcoin е драматично да се зголеми заедно со нејзината цена. Вистинското прашање е што ќе биде Bitcoin "главната синџирот на’ кој има храброст да ги донесуваат овие надградби или тоа ќе биде уште една верижна Bitcoin Пари?”

Cryptocurrency развој на пазарот


7 Најдобрите обука blockchain развој, Курсеви и сертификати