крипто адолесценти

популарност cryptocurrencies, достигна такви размери, дека само многу мрзливи или многу претпазливи бајпас оваа сфера партија. Излегува дека храброст и упорност се прикажани не само од страна на трговци и инвеститори со десетици години искуство на тргување на берзите, но исто така и од страна на обичните тинејџери.

Современите деца се родени во дигиталната ера, тие се опкружени со сите видови на gadgets, уште од детството, и започнете комуникација со компјутери пред претходните генерации. Од рана возраст, тие имаат такви можности за комуникација, кои не беа сонував од претходните генерации. Затоа, претставници на генерацијата Z се побрзо обучени и се чувствуваат повеќе органски во светот на модерната технологија.

Ерик Finman, еден од најуспешните млади луѓе во областа на cryptocurrency, во 12 години се чувствува изгледите на Bitcoin. на 6 години, тој го донесе дигитални неговиот статус во 400 чудно Bitcoins, што е повеќе од 4 милиони долари еквивалентно на сегашната стапка. И сето тоа започна во 2011 со $ 1000 зачувани на вечери и роденден подароци. тогаш Bitcoin вредеше $ 12.

Со 2013, Bitcoin порасна толку многу што се продава имотот на Ерик беа доволни за да лансира сервис за пребарување на наставниците на Botangle, кој исто така подоцна се продаваат за Bitcoins. Младиот крипто-ентузијаст нема да престане да постои, во своето мислење, Bitcoin задржува инвестиции жалба, и неговата вредност може да достигне еден милион долари. Младиот милионер, исто така, верува дека модерниот систем на образование е архаичен, и YouTube и Википедија може да се научи многу повеќе. Тој дури и тврдеше со неговите родители дека нема да одат на универзитет ако тој може да заработи еден милион долари пред да стигне до зрелоста. Не е лоша лекција за модерната генерација?

Секако, Ерик Finman не е единствен пример на еден тинејџер заинтересирани за cryptocurrencies. неговите главни “ривал” е Еди Zillan, кој прв пат стана заинтересирани за крипто-активните луѓе на возраст од 15. Тоа е премногу млад за да започнете сметка Coinbase, но Eddy не го запре и тој се најде начин да се заобиколи правилата на сајтот. Првото нешто што го направив беше да се купи за Ethereum $ 100. Вреди да се напомене дека тогаш не биле стотици на блогерите и списанија, никој не може да ги учат како да се однесуваат правилно. И покрај ова, момчето заработил првиот $ 10 за неколку часа. Ова не може да не успее да го удри, затоа што 10% во неколку часа – одличен раст. Подоцна тој инвестираше околу $ 12 илјади во криптата. За една година се зголеми за да $ 350 илјади. Сега е Zillan 18 години стар, тој е сопственик на портфолио во вредност од повеќе од $ 1 милиони и работи во својата консултантска фирма Cryptocurrency финансиски.

друг “Cryptoteenager” – Андреј Кори, 11-година, Зеницата на 6-форма успеа да се пишува за Bitcoin целина книга, во која тој се гледа неговата визија за суштината на cryptocurrency и blockchain. Книгата, можеби најмладиот експерт за kryptovlyutam дури и може да се купат на Амазон. во корист, секако, првенствено е наменет за деца, кои, сепак, не го одвлекува вниманието од нејзиното значење. Андреј себе има, според него, скромна 0.02 Bitcoins.

Има млади крипто-ентузијасти и “лоши момци”. така, на Bitcoin Платинум, многу лажни, беше лансиран од страна на малолетник измамник. Сепак, јавноста се обрне внимание на тоа во времето, и тој мораше да признае на неправедност на проектот. Според него, тој планира да се соберат само $ 5,000.

очигледно, во иднина побарувачка за специјалисти во областа на дигиталната економија ќе расте само. И предлогот, од сите сметки, нема да заостануваат или.


крипто адолесценти

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *