7 Најдобрите Обуки blockchain развој, Курсеви и сертификати

1. Blockchain и Bitcoin Основи Курс

Ова е еден од најдобрите blockchain разбира, создадена од страна на Џорџ Леви и тоа ќе ви помогне да го демистифицира клучните елементи на blockchain и Bitcoin, а со што ќе се разбере како технологијата работи на. Ова е еден брз програма која ќе ги земе под 3 часа за да се добие повеќе.

Што ќе научат:

- Научете повеќе за она што е blockchain и Bitcoin
- Улогата на Bitcoin рудари, Како Забрани хаш работат во blockchain
- Вредност на blockchain - DAOs и DACs
- Праќање и примање Bitcoins

2. Изградба на реалниот свет проекти: Ethereum мајсторскиот програмери

Томас и Ravinder се врати со обука на проект за развој за blockchain. ова 10 час се разбира помага да станат вешти во програмски јазици се користи за да се создаде blockchain проекти. Најважно, ќе добиете за да се создаде време проекти со обучувачите вистински преку оваа програма. Треба да биде запознаен со Git, HTML, JavaScript и подигање облицовам одлучите да се регистрирате.

Што ќе научат:

– Ние одиме преку Ethereum Екосистем развој во детали.
– Ќе имаат изградено целосно децентрализирано Размена & Тоа распоредени Rinkeby-Testnet.
– Креирајте & Започне вашата сопствена Почетна монетата понудата по Ethereum blockchain.
– Ќе дознаете како точно тоа што е ERC20 Токен е во Cryptocurrency светот.

3. Blockchain обука програмери : Да започнеме со Ethereum цврстина развој

Себастијан Арбогаст е развивач на софтвер целосна магацинот, консултант и обучувач со повеќе 12 години искуство. Тој тимови со Саид Eloudrhiri кој што работи во областа на ИТ во последните 25 години.

Што ќе научат:

– Разбирање на основните филозофијата зад blockchain и дистрибуирани / децентрализирани апликации
– Основите за тоа како генерално работи на blockchain, само доволно за да може да го користи како платформа за развој
– Развивање на дистрибуирани апликации, од создавање на празно проектот за имплементирање во производство на целиот пат низ пишување паметни договори, единица за тестирање нив, и создавање на кориснички интерфејс за нив
– Како да се комбинираат на соодветни алатки за да се стави заедно со согласност развој на животната средина
– Основите на паметни договор јазикот на цврстина
– Како да го користите тартуфи се изгради и режим на тестирање рамка
– Како да се распоредат на децентрализиран стан на различни Ethereum случаи (testrpc, приватен синџир, тест синџир, главната мрежа)

4. Ethereum blockchain програмери: Изградба на проекти за користење на цврстина

Создадена од страна Ravinder Deol и Томас Вајзнер, две реномирани експерти во оваа област, оваа обука е за сите градежни проекти blockchain користење цврстина програмирање.

Што ќе научат:

– Да се ​​умешен во цврстина програмирање од страна на градежни проекти во овој курс.
– Разбирање blockchain технологија на теоретска и практична.
– Бидете свесни на практично ниво за тоа како Smart Договори Работат.
– Можат да работат со алатки за развој на мајор Core На Ethereum е.
– Разбере функции на Core Развој на Ethereum.
– Разбирање Што Децентрализацијата е како што си работат со оваа технологија.
– Може да се објасни структурата на цврстина Јасно е преку практични примери.
– Разбирање Како да се користи Web3 Во врска со проектот ние сме создавање.
– Да се ​​умешен во Напредно развој со тартуфи и Ethereum Studio.
– Заврши конечниот задача која се состои од Ethereum blockchain Врз Кратка биографија.

5. blockchain сертификација : Blockchain за бизнис

А буквар на blockchain и дистрибуирани Леџер технологии. Научете како да се започне изградба на blockchain апликации со Hyperledger рамки.

Што ќе научат:

- Овој курс е погодна за двете технички и nontechnical публика
- Ќе се научиш да се идентификуваат соодветни blockchain користи за вашите бизнис потреби
- Ќе бидат водени преку имплементација на различни blockchains
- Се разбира осум недела, со обврска на 3-4 часа неделно, што го прави идеален за викенд студија, како и

6. Blockchain курс за почетници – Основи на blockchain Прв

Ова е само за оние кои сакаат да се добие преглед и вовед во светот на blockchain. А брз 1.5 часовен видео обука ќе ве однесе низ основите што треба да се разбере оваа технологија.

Што ќе научат:

– Дефинирајте blockchain технологија, со свои зборови
– Разбере како blockchain потенцијално би можеле да влијаат на вашиот бизнис и индустрија.
– Напиши мисла водство парче во врска со употреба случаи и индустриски потенцијал blockchain технологија.
– Објаснете blockchain технологија на вашите клиенти, пријатели, и деловни колеги
– Поставување на стратегија за да се подготват вашиот бизнис или вашите клиенти за новите Децентрализирана Економија
– Се приклучат на заедницата на економистите, бизнис лидери, претприемачи, и технолози кои се обликувањето на оваа технологија како што ние зборуваме.
– Да ги идентификува кои аспекти на blockchain технологија се чини дека повеќето важни и релевантни за вас
– Одиме подалеку со силна основа во која blockchain, она што го прави, и како да се подготви за тоа

7. blockchain програмери обука

Што ќе научат:

Ако сте развивач на софтвер и нови да blockchain, ова е курс за вас. Неколку искусни blockchain инвеститорот залага ќе ве води низ серија од видеа во кои се опишуваат концептите на високо ниво, компоненти, и стратегии за градење на blockchain бизнис мрежи. Вие исто така ќе добијат практично искуство во моделирање и градење на blockchain мрежи, како и да се создаде вашата прва апликација blockchain.

Ако успешно завршување на курсот, ќе добијат сертификат за завршување. Ќе треба да помине неколку крајот на секција квизови и завршен испит, кои вклучуваат повеќе избор, вистински и лажни, и да се пополни во празно прашања.

Ова се разбира не ги покрива или cryptocurrency Bitcoin во детали.


blockchain обука инвеститорот


Дали нашата колекција помош одговорете на следните вашите барања?

 • blockchain developer course online
 • blockchain developer course free
 • blockchain developer course online free
 • blockchain developer course for beginners
 • blockchain обука инвеститорот
 • best blockchain developer course
 • blockchain developer course content
 • certified blockchain developer course
 • како да станете разбира несреќа blockchain инвеститорот
 • blockchain инвеститорот курсеви
 • ethereum blockchain developer course
 • blockchain програмирање се разбира бесплатно
 • blockchain курс за инвеститорот
 • full stack blockchain developer course
 • blockchain програмирање онлајн курс
 • blockchain developer course pune
 • blockchain курс за програмирање
 • blockchain developer course uk

дебитни картички Bitcoin