rregullator Securities SHBA është e hapur

rregullator Securities SHBA është “hapur” të rregullimit federal e monedhave virtuale

A U.S. Planet rregullator të letrave me vlerë në ligjvënësve duke u thënë se ai është "i hapur’ të rregullores federale për monedhave virtuale. Kjo është dëshmi në lidhje me seancën e fundit në SHBA e gjykatës federale mbi monedhave virtuale titull “Monedhat Virtual: Roli Mbikëqyrja e U.S. Letrave me Vlerë dhe Exchange Komisioni dhe U.S. Commodity Futures Trading Komisionit.”

Burime Kongresit tha për Reuters dëgjimi është kryesisht një ushtrim faktmbledhës duke u fokusuar në kompetencat e KSHZ dhe CFTC të mbikëqyrin shkëmbimet cryptocurrency.


autor: Sara Bauer


 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *