Ligjvënësit amerikanë për të dëgjuar rastin për zinxhirin e furnizimit blockchain

Ligjvënësit në U.S. Kongresi janë të vendosur për të mbajtur një seancë dëgjimore mbi përdorimin e teknologjisë së blockchain së në zinxhirët e furnizimit globale javën e ardhshme.

Dy nënkomitetet e të U.S. Komitetit për Shkencë, Hapësirë ​​dhe Teknologji – për Hulumtime dhe Teknologji, dhe Mbikëqyrja – do të takohen në maj 8, një njoftim i publikuar rishtazi zbulon. Seanca ka të drejtë “Leveraging blockchain teknologjinë për të përmirësuar Furnizim Chain Management dhe Combat falsifikuara mallrave.”

Seanca e javës së ardhshme është i pari për të grihë në në një rast të veçantë të përdorimit – menaxhimit të zinxhirit të furnizimit – që ka interes mori nga një numër i korporatave të mëdha në mbarë botën.

 

5 comments

  1. Certainly like your web site however you need to check the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling issues and I to find it very troublesome to tell the reality then again I ll surely come again again.

  2. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

  3. It is truly a great and helpful piece of information. unë?¦m happy that you just shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

  4. Hi my friend! I want to say that this article is awesome, nice written and include approximately all vital infos. I would like to see more posts like this.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *