Samsung tani duke e bërë patate të skuqura ASIC për minierat cryptocurrency

Samsung së fundmi tejkaluar Intel si shitësi më i madh në botë i Çipa dhe ka konfirmuar tashmë se ka filluar prodhimin e patate të skuqura ASIC të cilat përdoren për të minave Bitcoin dhe cryptocurrencies tjera.

Një zëdhënës i kompanisë tha të biznesit TechCrunch "Samsung shkritore aktualisht e angazhuar në prodhimin e patate të skuqura minerare cryptocurrency.”

Deklarata pason raportet në Kore media e cila pohoi se Gjiganti i teknologjisë ka bërë lëvizje në bashkëpunim me një partner pa emër kinez shpërndarjes. Samsung tashmë prodhon patate të skuqura kujtesës kapacitet të lartë për GPU, të cilat janë përdorur tradicionalisht për të trajtuar grafikë në kompjuter, por janë të vendosur edhe për qëllime të minierave.

Lidhur me linjë fund Samsung, firma Korean rezervuar një pabesueshme 69b $ në shitje chip në 2017 Falë kryesisht në industrinë e smartphone.

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *