E fundit vëllezërit Winklevoss’ patentë crypto mbulon sigurinë e transaksionit dixhital

Një kompani në pronësi të Cameron dhe Tyler Winklevoss, Themeluesit e shkëmbimit cryptocurrency Binjakët, i është dhënë një patentë për një sistem që kërkon të përmirësojë sigurinë e transaksioneve dixhitale.

Kërkesa ishte paraqitur në nëntor dhe u dha të martën nga U.S. Patent dhe Trademark Office (USPTO). Ajo përshkruan një “sistem, metodë, dhe produkt program për përpunimin e transaksione të sigurta brenda një sistemi cloud computing,” me Andrew Laucius, Cem Paya dhe Eric Winer quajtur si shpikësit (asnjë nga Winklevosses është përfshirë në listën e).

Ky sistem përdor një kombinim të teknikave të zakonshme kriptografike, duke përfshirë edhe funksionet hash dhe nënshkrimet dixhitale. Shifrat e përfshira në zbatimin shpjegojnë se sistemi ka për qëllim të ofrojë siguri në një shkëmbim dixhitale re të bazuar aseteve.


Shkruaj: Sara Bauer


 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *