këmbimit Indian kripto Coinsecure hacked

Coinsecure, një shkëmbim Indian cryptocurrency, tha gati 3M $ ishin vjedhur nga portofoli i saj Bitcoin, më i madh është raportuar deri më tani në tregun dixhital të vendit monedhës.

Coinsecure, i cili ka mbi 200,000 Përdoruesit e tregtare në platformën e saj të përditshme, tha se rreth 438 Bitcoins, të cilat janë ruajtur në një portofol virtual mbrojtur me fjalëkalim u shkonin për në një destinacion të panjohur në internet, pasi të dhënat u rrjedhur në internet.

"Me keqardhje ju informoj se fondet tona Bitcoin kanë qenë të ekspozuar dhe duket se kanë qenë të shkonin jashtë për një adresë që është jashtë kontrollit tonë,"Tha kompania në një deklaratë të postuar në faqen e saj.

Coinsecure tha se do të kompensojë konsumatorët për humbjet nga fondet e saj ekzistuese.

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *