kompania e parë e minierave Bitcoin listuara në bursë Tel Aviv

Canadian Firma minierave cryptocurrency Bitfarms ka përfunduar bashkimin e saj me kompaninë Tel Aviv-të listuara kthyer kompani kripto minierave blockchain Mining Ltd, njoftoi në një parashtrim të dielën në Tel Aviv Stock Exchange.

Bashkimi krijon kompania e parë me cryptocurrency si biznesi i saj kryesor të jetë e shënuar në shkëmbim.

Të dy kompanitë e para njoftoi bashkimit marrëveshje-dhe planin në listën në bursën e Tel Avivit si një kripto-fokusuar kompani-në dhjetor 2017, por u përball me shqyrtimin nga rregullatori izraelit. në mars, kompanitë njoftoi se Autoriteti izraelite Securities kishte përfunduar hetimin e saj në bashkimin.

Bitfarms operon katër objekteve në provincën e Kebekut Dhe aktualisht është në ndërtimin e një qendre të pestë informatikë.

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *