50 Dubai condos ofrohen për shitje në Bitcoin të gjithë kanë qenë blerë

50 Apartamente në Dubai janë blerë duke përdorur Bitcoin. Lingerie Manjati Michelle Mone dhe partneri i saj miliarderi Doug Barrowman, janë dy sipërmarrësit në Mbretërinë e Bashkuar pas projektit. Ata thanë gjithë 50 e apartamenteve të ofruara në Bitcoin janë shitur.

Ndërtimi ka filluar në vend, e ndodhur në Shkencë Park Dubai, dhe kjo është planifikuar të përfundojë në 2020.

Michelle Mone tha Business Insider se ka pasur një “përzierje” e blerësve, por që “shumë” përshtaten stereotipin e robërve të hershme Bitcoin - programuesit e rinj meshkuj në bluza.

Mone dhe Barrowman diskutuar shitjet në zhvillimin e tyre Dubai gjatë një interviste për të promovuar projektin e tyre të fundit, equi, një platformë investim cryptocurrency-powered.

“Më pëlqen të shoh këtë hapësirë ​​crypto duke u përdorur për të blerë asetet të vërtetë të botës,” barrowman tha. “Kjo është fryma e Equi si edhe. Është kapërcyer hapësirën crypto në botën fizike dhe reale.”


autor: Sara Bauer


 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *