Lojtarët më të mëdha në Cryptomarket

Lojtarët më të mëdha në tregun e besoj se rregullimi stabilizon industrinë dhe kontribuon në rritjen e Bitcoin.

Kontrolli mbi kripto-industri është forcuar në nivel të rregullatorëve, dhe në nivel të korporatave. Veçanërisht, javën e kaluar u bë e njohur se në kuadrin e politikës së re, Facebook ndaloi reklamimin e kripto dhe ICO, dhe kohët e fundit rregullatori kanadez zhvilloi bisedime me Google, duke bërë thirrje për të njëjtat masa.

Që nga fillimi i javës, shkalla Bitcoin ka rënë, afrohet një rekord $ 6000 të martën, por nga e premtja ajo u rrit 37% mbi këtë shenjë.

milionerë e para bitmoin, themeluesit e shkëmbimit këmbimit kripto Gemini, vëllezërit Winklewoss besojnë se me qasjen e duhur rregullator “do të jetë një avantazh të madh për monedhën kripto”: “teknologjive të tilla nuk mund të lulëzojnë dhe të zhvillohet pa rregullore të arsyeshme që lidh ato me financa,” tha Tyler Winklewoss në një intervistë me Bloomberg. Ai gjithashtu vuri në dukje nevojën për masa më të rrepta kundër fraudsters, duke përfshirë edhe ICO-mashtrimet.

Vellezerit, secili prej të cilëve, sipas Indeksit Miliarderi Bloomberg, janë vlerësuar në $ 520 milion, mos bashkohet me panik të përgjithshëm: “Ne jemi këtu për një kohë të gjatë – për një dekadë apo më shumë. Ne kujtojmë se kostoja Bitcoin $ 8. Kështu që, aq sa ne e dimë, çdo gjë është në rregull. ”

Lidhur me vendimin e fundit të Facebook, konsulent i kripto-startups, themeluesi i grupit të konsultimit në bllok-temë Ethmint Kyle Forki, foli pozitivisht. Sipas tij, biznesi ligjor nuk do të vuajnë nga risitë Facebook, që nga “shumica e fondeve të ngritura gjatë ICO janë tërhequr përmes partneriteteve.”

Shumë pjesëmarrës të Yahoo Finance Crypt-samitin raportuar edhe në mbështetjen e rregulloreve. GDAX CEO Adam e Bardhë tha se shkëmbimet e Coinbase dhe GDAX “rregullimi i mirëpritur” dhe të kuptojë se ata “kanë një efekt pozitiv në sistemin financiar”.

CEO Ripple Brad Garlinghouse vuri në dukje se kompania e tij ka qenë prej kohësh i favorshëm për rregullimin dhe kjo është e nevojshme për shkak se “revolucioni nuk po ndodh jashtë sistemit – ajo që po ndodh brenda”.


autor: Sara Bauer


 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *