Gabimet e kripto Investitorët. gabim 4

Shumë herët për të shitur pasuritë crypto

Një nga investitorët e hershme në Bitcoin, i njohur si SuperDuperDerp, tha Reddit se si ai ka investuar në cryptocurrency mbrapa në 2012 kur ajo kushton $ 4. për $ 400 ai bleu 100BTC. Por, pavarësisht nga fakti se ai menjëherë u përfshi në subjektin e cryptomarket dhe e dinte se Bitcoin do të kushtojë një shumë të holla, ai nuk mund të mbajë pasurinë e tij për një kohë të gjatë. Arsyeja ishte vështirësitë financiare, si dhe një rritje të dobët të cryptocurrency. prandaj, kur norma Bitcoin dyfishuar dhe ka arritur $ 8 shenjë, ai vendosi për të shitur pasuritë e tij, duke shpresuar se kursi i këmbimit do të binte dhe ai do të jetë në gjendje për të ri-hyjnë në një çmim të ulët. megjithatë, kjo nuk ndodhi …

Për të qëndruar në të zezë, ju duhet të ndiqni tre rregulla të thjeshta:

1. Ia vlen të filluar me të vogël – cryptocurrencies janë ende mjaft një teknologji të re, dhe tregu është shumë e paqëndrueshme, madhësia optimale e investimeve duhet të jetë nga 1% në 5%.

2. A nuk e shesin shumë shpejt – edhe nëse investimi është rritur me 20% ose 30%.

3. Mos bej panik – cryptocurrencies janë jashtëzakonisht të paqëndrueshme, dhe shkalla e tyre mund të ndryshojnë nga 20% në 50% në një ditë.

Gabimet e kripto Investitorët. gabim 3 Gabimet e kripto Investitorët. gabim 5


Shkruaj: Richard Abermann


 

një koment

  1. Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! megjithatë, how could we communicate?

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *