Руски нуклеарни научници уапсени за користење на суперкомпјутери да cryptocurrency рудникот

Руски офицери за безбедност уапсија неколку научници кои работат на руската нуклеарна боева глава објект топ-тајна за наводно рударството крипто-валути. на

продолжи да читаш »