Американските законодавци да се слушне случај за blockchain синџирот на снабдување

Пратениците во U.S. Конгресот се подготвуваат да се одржи сослушување за употреба blockchain тек е во глобалните ланци на снабдување следната недела.

Две поткомитети на U.S. Куќа Комисија за наука, Простор и технологија – за истражување и технологија, и надзор – ќе се состанат на мај 8, ново објави оглас открива. Расправата е право “Шпекулирањето blockchain технологија за подобрување на синџирот на снабдување за управување и борба против фалсификувани стоки.”

расправа следната недела е прв да брус во на конкретен случај употреба – менаџмент на снабдувачки синџири – што спечалил интерес од голем број на големи корпорации во светот.

 

One comment

  1. Certainly like your web site however you need to check the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling issues and I to find it very troublesome to tell the reality then again I ll surely come again again.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *