Индискиот размена крипто Coinsecure пробиени

Coinsecure, индиски размена cryptocurrency, рече дека скоро $ 3M беа украдени од нејзиниот паричник Bitcoin, најголемите пријавени досега во дигитална валута на пазарот на земјата.

Coinsecure, која има над 200,000 корисниците тргување на својата платформа дневно, вели дека околу 438 Bitcoins, кои се чуваат во заштитени со лозинка виртуелен паричник биле одлеани во непозната дестинација на интернет откако деталите беа протекоа на интернет.

"Жалиме за да ве информираме дека нашата Bitcoin средства биле изложени и се чини дека биле одлеани надвор на адреса која е надвор од нашата контрола,"Изјави дека компанијата во соопштението објавено на својата веб-страница.

Coinsecure соопшти дека ќе надомести клиенти за загубите од постоечките средства.

 

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *