Не Германија. 2 берза планови за воведување на Крипто тргување апликацијата на

рака на fintech на втората по големина во Германија берзата е поставена да започне стан cryptocurrency тргување подоцна оваа година.

Апликацијата ќе биде достапен во септември и почетокот ќе понуди поддршка за тргување Bitcoin, Litecoin и повеќе cryptocurrencies.

во стан, наречен бизони, ќе биде слободен за симнување и, во согласност со своите програмери, не ќе наплаќаат такси тргување на лансирање. Прототипот на стан се demoed за време на шоу во Штутгарт оваа недела.

Бизон стан е првиот мобилен стан крипто тргување со традиционалните берзата поддршка што.

Powered by Boerse Штутгарт bisonapp.de

3 comments

  1. I just want to say I’m newbie to blogs and really savored your blog. Almost certainly I’m planning to bookmark your site . You really have great articles. Thanks a lot for sharing your webpage.

  2. I simply want to mention I am very new to blogging and honestly loved you’re web site. Very likely I’m want to bookmark your blog . You really have fabulous articles and reviews. Thanks for revealing your website page.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *