На програмерите го објави првиот хардкор на blockchain Dogecoin

Според изјавата на Bitcointalk форум, на Dogrehereum Hardfork ќе се случи во “крајот на зимата на 2018 година”, носители на Дуждовата ќе добијат нови DOGX белези во однос на 1 : 1, на cryptocurrency ќе бидат компатибилни со паричникот и Ethereum “подготвени за секојдневна употреба”.

Според програмери, Dogethereum “ќе биде базиран на алгоритмот Ethereum, кој поддржува најбрзо трансакции и паметни договори.”

Bitcointalk корисници веќе имаат забележано дека воведувањето на паметни договори може да се зголеми практичната вредност на крипто валута. Се тврди и дека проектот е лансиран со поддршка на заедницата и нема да се вклучат “не МЦК, не premining и други манипулации.”

На програмерите се напомене дека ASIC-рударството за Dogethereum не е достапен: крипто валута може да се профитабилно минирани користење на графички картички.

Исто така, на форумот е патоказ на проектот, која вклучува “истражување и развој на побрз алгоритам со подобрена приспособливост во 2019 година”.

Во почетокот на февруари, тимот Truebit успешно спроведе трансакција на мостот на крос-платформа со исто име Dogethereum, за време на која токени Dogecoin беа успешно пренесени на тест Ethereum мрежа и се врати назад.


Напиши: Ричард Abermann


 

7 comments

 1. Heⅼlo! I’m at work browsing your blog frοm my new iphone 3gs!

  Just wanted to say I love reading your blߋg and look forward to
  all your posts! Keеp up the outstɑnding work!

 2. We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your web site offered us with valuable info to work on. You have done
  a formidable job and our whole community will be grateful to you.

 3. Whats up very nice site!! Man .. Beautiful ..

  Superb .. I’ll bookmark your blog and take the feeds also?
  I’m glad to search out numerous useful info here within the publish, we’d like work out extra techniques on this
  regard, thanks for sharing. . . . . .

 4. After exploring a number of the articles on your website, I really like your way
  of blogging. I saved it to my bookmark site list and will be checking back soon. Take a look at
  my website too and tell me what you think.

 5. Terrific work! This is the type of information that
  should be shared around the net. Shame on the search engines for now not positioning this
  publish upper! Come on over and consult with my site . Thanks =)

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *