Bitcoin банкнотите се очекува да биде достапен во Сингапур до крајот на годината

Tngem, на крипто паричник хардвер компанија започна пилот-продажба на Bitcoin банкноти во Сингапур пазар.

Tangem има за цел да се направи физичка трансакции со користење cryptocurrency повеќе запознаен со noob потрошувачите, и планира да произведе милиони забелешките од страна на крајот на годината.

во Сингапур, земја чии прописи се многу поддршка на cryptocurrency и blockchain технологија, забелешките ќе биде достапен за купување на Suntec Сити гранка на дизајн синџир продавници Megafash.

Забелешки, кој ќе дојде во апоени од 0.01 и 0.05 БТК ($92 и $463 односно), се всушност банкноти како хардвер паричници.

 

One comment

  1. I do accept as true with all the ideas you’ve presented in your post. They’re really convincing and will definitely work. Still, the posts are very quick for novices.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *