50 Дубаи condos нудат за продажба во Bitcoin имаат сите се купи

50 апартмани во Дубаи биле купени со користење Bitcoin. Долна облека магнат Мишел Моне и нејзиниот партнер милијардер Даг Barrowman, се двете Велика Британија претприемачи зад проектот. Тие велат дека сите 50 на становите се нудат во Bitcoin биле продадени.

Изградба почна на местото, се наоѓа во наука парк во Дубаи, и тоа е закажана за завршување во 2020.

Мишел Моне изјави Бизнис Insider дека имало “мешавина” на купувачи, но тоа “многу” ги потврдуваат стереотипите за почетокот на Bitcoin приврзаници - млади машки програмери во маици.

Моне и Barrowman дискутира продажбата на нивниот развој Дубаи за време на интервјуто за промоција на својот најнов проект, equi, на cryptocurrency погон инвестиции платформа.

“Ми се допаѓа да се види ова крипто простор да се користи за купување на реалниот свет средства,” Barrowman рече. “Тоа е духот на equi како и. Тоа е надминување на крипто простор во физичкиот и реалниот свет.”


автор: Сара Бауер


 

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *