12 Кинески банки се користи во blockchain 2017

Речиси половина од 26 јавно останатите банки во Кина велат дека се распоредени blockchain апликации во 2017.

на 12 институции вклучуваат големи државни комерцијални банки како што се Банката на Кина, Кина Изградба банка и земјоделство банка на Кина, како и други приватна оние, вклучувајќи ја и Кина Merchants банка и други субјекти на ниво на град.

Апликациите кои беа донесени низа од користење на blockchain технологија за издавање на фактури и прекугранични кредити на процеси проект за проверка.

 

3 comments

  1. Valuable information. Lucky me I discovered your web site unintentionally, and I’m stunned why this coincidence did not took place in advance! I bookmarked it.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *