Грешки на Крипто инвеститори. грешка 4

Премногу е рано да се продаде за криптографија средства

Еден од првите инвеститори во Bitcoin, познат како SuperDuperDerp, кажа Редит како тој инвестираше во cryptocurrency назад во 2012 кога се чини $ 4. на $ 400 тој купил 100BTC. Но, и покрај фактот дека тој веднаш се вклучија во оваа тема на cryptomarket и знаеше дека Bitcoin ќе ги чини многу пари, тој не може да ги задржи своите средства за долго време. Причината беше финансиски тешкотии, како и слаб раст на cryptocurrency. Затоа, кога стапката на Bitcoin двојно и достигна $ 8 марка, тој одлучи да го продаде имотот неговата, надевајќи се дека на девизниот курс ќе пропадне и тој ќе биде во можност повторно да влезе во ниска цена. Сепак, тоа не се случи …

Да остане во црно, мора да го следат три едноставни правила:

1. Тоа е достоен за започнување со мал – cryptocurrencies се уште е прилично нова технологија, и на пазарот е многу испарливи, оптималната големина на инвестиција треба да биде од 1% до 5%.

2. Не го продаде премногу брзо – дури и ако инвестиции се зголеми од 20% или 30%.

3. Не паника – cryptocurrencies се исклучително нестабилен, и нивната стапка може да варира од 20% до 50% во еден ден.

Грешки на Крипто инвеститори. грешка 3 Грешки на Крипто инвеститори. грешка 5


Напиши: Ричард Abermann


 

One comment

  1. Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! Сепак, how could we communicate?

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *